'Fenerbahçe Operasyonu sona yaklaşmıştır'

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, “Fenerbahçe'ye karşı bu linç kampanyasını yürütenler unutmamalıdır ki, adil olmayan uygulamaların devamı halinde futbol takımımızı 'Yarışmaktan alıkoymak' kararı da dahil olmak üzere, birtakım yaptırımları genel kurula taşırız” dedi.

07 Mayıs 2012, Pazartesi 22:13
- A +
'Fenerbahçe Operasyonu sona yaklaşmıştır'

“Gelinen noktanın sorumluları bizlerden daha tutuklu ve daha esaret altında olan futbol yöneticileridir”

“Bana sus payı verebileceğini düşünenler, diğer kulüplerle düşman etmeye çalışanlar, en sert cevabı alacaktır”

“Yarışmaktan alıkoymak, kararı dahil, birtakım kararları genel kurula götürmekten kaçınmayacak kararlılıktayız”

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun kararları sonrası Metris günlerinin en sert açıklamalarından birini yaptı. PFDK’nın herhangi bir hak mahrumiyeti cezası vermediği Yıldırım, asbaşkanlar İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu’na verilen cezalara tepki gösterdi. Doğrudan TFF’yi hedef alan Fener’in patronu, “Aziz Yıldırım’a sus payı verebileceğini düşünenler, haklı-haksız ayrımı yapmadan tüm kulüplerimizi ceza kurullarına sevk ederek Fenerbahçe ile diğer kulüpleri düşman etmeye, futbolu yangın yerine çevirmeye kalkışanlar tarafımızdan gereken cevabı en sert şekilde alacaklardır” diyerek, Yıldırım Demirören başkanlığındaki TFF yönetimini hedef aldı. Aziz Yıldırım’ın, kulübün resmi sitesinden yaptığı açıklamanın satır aralarında çok önemli mesajlar vardı. İşte o açıklamanın önemli bölümleri ve satır aralarındaki mesajlar:

TFF Başkanı Demirören’e...

Gelinen noktanın sorumluları, dışarıda olmalarına rağmen bizlerden daha tutuklu ve daha esaret altında olan futbol yöneticileridir. ‘Fenerbahçe Operasyonu’ nihayet sona yaklaşmıştır. Fenerbahçe’nin kazandığı günün, gece yarısı karanlıklarına sıkıştırılan planlı kararlar, Aziz Yıldırım ve arkadaşlarının haklılığını bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Hukukun gücü yerine gücün hukukunu uygulamaya kalkanlar sipariş kararlarla 58. maddeyi değiştirmiş, başından beri haykırdığımız üzere ‘kulüple başkan ve yöneticilerini’, ‘kulüple taraftarını’ ayırarak ‘böl ve yönet’ prensibini benimsemiştir.

Ekşioğlu ve Mosturoğlu’na...

Kulübü mesnetsiz bir şekilde yöneticilerinden ayırmaya kalkışanlar, birkaç yöneticimizi günah keçisi ilan edip, olmayan suçlardan cezalandırma yolunu seçenler, Fenerbahçe Başkanı’nı susturmak için Aziz Yıldırım’a sus payı verebileceğini düşünenler ve bütün bunların yanında “haklı-haksız” ayrımı yapmadan tüm kulüplerimizi ceza kurullarına sevk ederek Fenerbahçe ile diğer kulüpleri düşman etmeye, futbolu yangın yerine çevirmeye kalkışanlar tarafımızdan gereken cevabı en sert şekilde alacaklardır. Spor kamuoyu bilmelidir ki adı geçen tüm yöneticiler istedikleri sürece Fenerbahçe’de görev alacaklardır.

Disiplin kuruluna...

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe için her türlü bedeli tek başına ödemeye hazırdır. Ancak kulüplerin temiz olduğuna karar verip, bu kulübün başkan ve yöneticilerini suçlamaya kalkmak, planlı bir operasyon ötesinde açık bir “hukuk cinayetidir”. Bağımsız mahkemelere gelen ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nün tertemiz olduğunu gösteren raporları hiçe sayarak kararlarına gerekçe dahi gösteremeyenler, Fenerbahçe’yi kayırma rolünü üstlenme gibi bir hadsizliğe kalkışamazlar. Yöneticilerimizi suçlayarak dolaylı olarak Fenerbahçe’yi zan altında bırakmak kimsenin uhdesine terk edilemez ve edilmiş de değildir.

Şampiyonu selamladı

Fenerbahçe taraftarına reva görülen uygulamalar “vatan hainlerine” bile gösterilmeyen sertliktedir. Fenerbahçe’ye ve Fenerbahçeli’ye karşı yürütülen bu linç kampanyasını yürütenler unutmamalıdır ki, sabrımızın da bir sınırı vardır. Fenerbahçe yönetimi bu adil olmayan düzende ve aynı uygulamaların devamı halinde Fenerbahçe Futbol takımını “Yarışmaktan alıkoymak” kararı da dahil olmak üzere birtakım yaptırım ve kararları kongre sonrası genel kuruluna götürmekten kaçınmayacak olgunluk ve kararlılıktadır. Sporda verilebilecek en ağır cezanın “alkıştan mahrum bırakmak” olduğunu bilen bir spor adamı olarak kim olursa olsun lig şampiyonunu şimdiden alkışlıyor ve her iki takımımızı da şampiyon saygınlığı ile selamlıyorum.

Ceza tayinine yer olmadigi...

PFDK, önceki gece kararlarını açıklamış, İlhan Ekşioğlu’na 3 yıl, Şekip Mosturoğlu’na 1 yıl, Cemil Turan’a 1 yıl, İbrahim Akın’a 3 yıl, Ümit Karan’a 2 yıl, Serdar Kulbilge’ye 3 yıl,  Ahmet Çelebi’ye 2 yıl , Cengiz Demirel’e 1 yıl, Yavuz Ağırgöl’e 1 yıl, Mehmet Şen’e 1 yıl hak mahrumiyeti cezası vermişti. Aziz Yıldırım’ın yanı sıra iddianamede suçlanan diğer spor adamları ise herhangi bir ceza almamıştı.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...