Fenerbahçe'nin 7 maddede kurtuluşu!

Fenerbahçe'nin 7 maddede kurtuluşu!

13 Mayıs 2017, Cumartesi 02:25
- A +
Haber: Yusuf Dursun

Haber: Yusuf Dursun

Tecrübeli teknik adam, görevi bırakmadan önce yönetime takımla ilgili hazırladığı raporu sundu.

Hollandalı hoca, 7 madde halinde yeni sezon yapılanmasıyla ilgili olarak tavsiyelerde bulundu.

Advocaat’ın kurtuluş reçetesini FANATİK açıklıyor...

‘Farklı özelliklere yönelin’

‘Farklı özelliklere yönelin’

“Geldikten kısa süre sonra takımda gördüğüm; aynı mevkide, aynı özelliklerde birçok oyuncunun birikmiş olması. Bu durum, teknik direktörün farklı taktiklere yönelmesi konusunda elini kolunu bağlıyor. Bundan sonraki transfer politikasında, farklı özelliklerdeki futbolcuların kadroya katılması son derece önemli. Mutlaka altyapıdan 1-2 oyuncunun da as kadroda yer alması gerekli.

‘Fernandao iyileşirse...’

‘Fernandao iyileşirse...’

“Fernandao, iyi bir dönemden geçerken şanssız bir durum yaşadı, kolu kırıldı. Şu anda iyileşme sürecinde. Tedavisi yakından takip edilmeli. Bence çok güçlü ve hırslı bir futbolcu. Yeni sezondan önce sahalara dönebilirse büyük avantaj olur. Her takıma faydalı olacak bir oyuncu. Ancak sezon öncesi kampına katılamayıp, dönüşü gecikirse, takıma katkı sağlaması zaman alacaktır.

‘RvP eskisi gibi değil’

‘RvP eskisi gibi değil’

“Robin van Persie, yılların yorgunluğunu yaşıyor. Fiziken, üst üste 2-3 maçı artık kaldıramıyor. Bu nedenle onu mümkün olduğunca dinlendirmeye çalıştım. Kalitesi ve tecrübesiyle Fenerbahçe’ye katkı sağlamaya devam edecektir. 1 yıl daha kadroda tutulması faydalı olabilir. Ancak oyuncunun maliyeti nedeniyle farklı bir tasarrufta bulunulmasına da kimse bir şey demez.

‘Lens’le yola devam’

‘Lens’le yola devam’

“Jeremain Lens, takıma en geç katılan isimlerden biriydi. Buna rağmen en fazla katkı sağlayan oyuncuların da başında geliyor. Burayı seviyor, takıma tamamen uyum sağladı. Transferde öncelik, onunla yola devam etmek olmalı. Onun bölgesine farklı bir transfer yapmak, risk olur. Şu anda böyle bir riske girmeye gerek yok. Lens için şartlar sonuna kadar zorlanmalı.

‘Onların faydası olmaz’

‘Onların faydası olmaz’

“Emenike, Van der Wiel, Stoch ve Karavaev’e mümkün olduğunca şans verdim. Onları kazanmaya çalıştım. Kalan haftalarda da gerektiğinde onları oynatacağım. Ancak yeni sezonda size fazla bir katkı sağlayacaklarını düşünmüyorum. Davranışlarıyla takımın kimyasını da bozuyorlar. Bu nedenle bu futbolculardan beklenti içine girmek yerine, en kısa sürede yollar ayrılmalı.

‘Takımın iskeleti korunmalı’

‘Takımın iskeleti korunmalı’

“Volkan Demirel, Mehmet Topal, Hasan Ali Kaldırım, Martin Skrtel, Josef De Souza ve Şener Özbayraklı... Bu isimler takımın iskeletini oluşturuyor. Volkan ve Hasan Ali ile sözleşme imzalanmalı. Kulübün ekonomik yapısı gereği oyuncu satmak gerekebilir. Ancak bu futbolcular mümkün olduğunca kadroda tutulmalı. Bu isimlerin yanına yapılacak takviyelerle takım güçlendirilmeli.

‘Salih umut vaadediyor’

‘Salih umut vaadediyor’

“Salih Uçan, sezon başında Roma’dan döndüğünde kendisinden beklentiler büyüktü. Bu sezon hayal kırıklığı yarattı. Zaman zaman iyi oynasa da genel anlamda beklentileri karşılayamadı. Ancak henüz 23 yaşında. Hâlâ çok daha iyi bir futbolcu haline gelebilir. Kendisine biraz daha şans verilmesi taraftarıyım. En azından 1 sezon daha takımda tutulabilir.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.