Fenerbahçe ile Angry Birds arasında anlaşma

Fenerbahçe Kulübü iştiraklerinden Fenerium ile Rovio(Angry Birds) firması arasındaki lisans anlaşması, ‘Don't Worry'Be Angry’ sloganıyla imzalandı. Bundan böyle Fenerium mağazalarında, Fenerium ve Rovio işbirliğinden doğan özel tasarım Angry Birds Koleksiyonuna dahil ürünler de yer alacak.

05 Mayıs 2017, Cuma 13:57
- A +

Fenerbahçe Kulübü iştiraklerinden Fenerium ile Rovio(Angry Birds) firması arasındaki lisans anlaşması, ‘Don't Worry'Be Angry’ sloganıyla imzalandı. Bundan böyle Fenerium mağazalarında, Fenerium ve Rovio işbirliğinden doğan özel tasarım Angry Birds Koleksiyonuna dahil ürünler de yer alacak.

Lisans anlaşması Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen bir törenle imzalandı. Törene Asbaşkanlardan Ozan Babalan, Fenerium Genel Müdürü Mümtaz Karakaya, Rovio Lisans A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Serra Yılmaz ile Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı oyuncularından Luigi Datome, Ahmet Düverioğlu, Bobby Dixon ve James Nunnally çocukları ve yakınlarıyla birlikte katıldı. Ayrıca törende Asbaşkanlardan Şekip Mosturoğlu, Genel Koordinatör Tamer Yelkovan ve Erkek Basketbol Takımımı Genel Menajeri Maurizio Gherardini de bulundu.

Fenerium-Angry Birds işbirliğini anlatan tanıtım videosunun izlenmesiyle başlayan törende bir konuşma yapan Fenerium Genel Müdürü Mümtaz Karakaya, sözlerine filme katkı yapan Erkek Basketbol Takımına teşekkür ederek ve onlara Final-Four’da başarılar dileyerek başladı. Fenerbahçe ve Fenerium’un çocuklar verdiği önemden bahseden Karakaya, “Güzel işbirlikleriyle, değerli bir iş yapıyoruz. Çocuklarımıza Fenerbahçelilik ruhunu aşılamak onları geleceğe iyi bir taraftar olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Başkanımız özellikle çocuklar üzerinde duruyor, onlar için yapılan işlerden zevk alıyor ve destekliyor dedi.

Fenerium Maraton Mağazası’nın altına, çocuklar için 1500 metrekarelik bir alan yaptırmakta olduklarını bu alanda çocuklar için sadece oyuncakların bulunmayacağını, deneyim alanları ve tiyatro salonunun da yer alacağını belirten Karakaya, “Angry Birds ile anlaşma yapıyoruz. Birinci sınıf kulüpler birinci sınıf markalarla çalışır. Yapılan bu anlaşma Avrupa çapında büyük bir ses getirecek. Daha önce de Hello Kity ile anlaşma yapmıştık. Çok güzel geri dönüşler aldık. Bu tür lisans anlaşmalarımız devam edecek dedi.

Angry Birds ile yaptıkları işbirliğinde doğacak ürünlerin Türkiye spor Perakendeciliğinde öncü olacağını belirten Karakaya, koleksiyonda yer alan satışa sunacakları özel bir tişörtü ise, “Tişörtün üstündeki resim uygulamada işaretleniyor. Animasyon mobil cihazın yada tabletin ekranında görülüyor olacaksınız. Bu tür bir tişört spor kulüpleri içerisinde bir ilk sözleriyle anlattı.

Törende söz alan Asbaşkanlardan Ozan Balaban ise, “Biz her zaman mükemmeliyeti isteyen, hedefleyen kulübüz. Başkanımızın verdiği vizyonla elimizden geleni yapıyoruz. Kutluyorum, Hello Kity’den sonra Angry Birds’i buraya getirmek büyük bir başarı. Aylardır uğraşıyoruz. Buradan Şampiyon olan Kadın Voleybol Takımımızı tebrik ediyorum. Dün finale kalan Kadın Basketbol Takımımıza başarılar diliyorum. Final- Four’da şampiyon olmak üzere diye konuştu.

Ozan Balaban, Fenerbahçe’nin çocuklara verdiği değeri, “Spor okullarımızda 50 binini üzerinde çocuğumuz var. Çocuklar bizim için çok önemli. Çocuklar spor okullarımızda Fenerbahçe aşkıyla hem spor yapıp hem de ülkesine faydalı insanlar olarak yetişiyor. Fenerium bizi bu konuda çok iyi destekliyor. Bizim önceliğimiz çocuklarımız. Ayrıca Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübümüz de çocuklara ve gençlere yönelik çalışmalar yapıyor sözleriyle anlattı.

Rovio Lisans A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Serra Yılmaz, ürünlerden Fenerbahçe’nin sembollerinden sarı kanaryaya dikkat çektiklerini belirterek, “Angry Birds genç kuşakta oldukça popüler. Dünya üzerinde tercih edilen bir ürün. İki büyük markadan çok güzel bir içerik elde ettik. Önümüzdeki dönemde bu işbirliğimizi devam ettireceğiz diye konuştu.

Törende söz alan oyunculardan Luigi Datome, “Burada olduğumuz için çok mutluyuz. Angry Birds’ün basketbol ve sporla birleşmesi çok güzel oldu, Ahmet Düverlioğlu “Çok güzel bir işbirliği oldu, Bobby Dixon, “Angry Birds ailesinin parçası olmak çok güzel James Nunnally de, “Çok teşekkür ediyoruz çok güzel bir iş ve çocuklar çok mutlu olacak bundan ifadelerini kullandı.

Oyuncuların, bir soru üzerine takım içinde Pero Antic ve Nikola Kalinic’in sinirlendikleri zaman Angry Birds özelliklerini gösterdiklerini söylemeleri gülüşmelere neden oldu.

Tören, imzaların atılması, toplu fotoğraf çekimi ve Angry Birds temalı bazı etkinliklerle sone erdi.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.