Fenerbahçe'den UEFA çıkarması!

Fenerbahçe'nin yeni başkanı Ali Koç, hem yetkililerle tanışacak hem de mevcut anlaşmada yumuşama konusuna nabız yoklayacak.

18 Haziran 2018, Pazartesi 07:03
- A +
Fenerbahçe'den UEFA çıkarması!
Milliyet Gazetesi'nden Senad Ok'un haberine göre; Finansal Fair Play kriterleri nedeniyle transferde oldukça zorlu bir süreç yaşayan sarı-lacivertliler, bu konuda Nyon’a gidecek. Fenerbahçe Yönetimi, yeni dönem için UEFA’dan destek isteyecek.

Galatasaray’ın UEFA tarihinde ilk kez ikinci bir sözleşmeye imza atması ve dört yıllık süre alması, Fenerbahçe’nin de önünü açtı. Sarı-lacivertliler, Finansal Fair Play konusunda İsviçre’ye akın edecek, hafta içinde Nyon’da bir görüşme yapacak.
 
Başkan Ali Koç ve yönetimi, hem UEFA yetkilileri ile tanışmak hem de mevcut Finansal Fair Play anlaşmasını değerlendirmek için Nyon’a gidecek. Bu sezon başa baş kuralı sebebiyle zararını sıfırlamak zorunda olan sarı-lacivertliler bu nedenle transferde oldukça zorlanıyor.
 
Gelir-gider dengesini tutturabilmek için transferde çok kısıtlı bir hareket imkanı bulunan sarı-lacivertli yönetimin belli noktalarda eli kolu bağlı durumda... Bu nedenle UEFA’nın kapısını çalacak olan sarı-lacivertliler, gerekirse mevcut anlaşmanın revize edilmesi talebinde bulunacak.
 
Proje anlatımı
Yönetim, finansal duruma hakim olup, durumu kavradıktan sonra bunu UEFA yetkilileri ile paylaşacak. Ardından da yapmayı planladığı projeleri anlatacak.
 
Bunların hayata geçirilmesi için mevcut anlaşmanın yumuşatılması önemli olacak. Sarı-lacivertliler bunun için İsviçre’de görüşmelerde bulunarak özellikle yeni dönem için destek isteyecek.

 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...