Fenerbahçe'de ayrılık

Fenerbahçe'de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Kurban'ın görevinden ayrıldığını KAP'a açıkladı.

05 Temmuz 2018, Perşembe 18:23 Son Güncelleme:
- A +
Fenerbahçe'de ayrılık
Yeni sezon hazırlıklarına devam eden Fenerbahçe'de yeni yönetimde de değişim rüzgarları devam ediyor.

Son olarak Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Kurban'ın görevinden ayrıldığı açıklandı.

İşte Fenerbahçe'den yapılan açıklama:

Şirketimiz Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Sayın İbrahim Kurban kendi isteğiyle görevinden ayrılma talebini bugün itibariyle Yönetim Kurulumıuza sunmuştur.

Aram Markaroğlu yönetimde

Bu ayrılığın ardından Fenerbahçe'den KAP'a bir açıklama daha geldi ve Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve Aram Markaroğlu'nun getirildiği açıklandı.

İşte o duyuru:

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın İbrahim Kurban'ın görevinden ayrılmasıyla boşalan Yönetim Kurulu Üyeliğine, Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-17.1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği'nde yer alan Kurumsal Yönetim İlkelerinin 4.3 nolu Yönetim Kurulu'nun Yapısı maddesinde düzenlenen bağımsız yönetim kurulu üyeliğine ilişkin kriterler çerçevesinde; Kurumsal Yönetim Komitesi'nin 05.07.2018 tarihli "Bağımsız Yönetim Kurulu Üye Adayının Bağımsızlığına İlişkin Değerlendirme Raporu"'nun görüşülmesi neticesinde, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği kriterlerinin tamamını taşıyan ve bağımsızlık beyanı ile özgeçmiş ve muvafakatini sunan Sayın Aram Markaroğlu, Sayın İbrahim Kurban'ın kalan süresini tamamlamak ve yapılacak ilk Genel Kurulda pay sahiplerinin onayına sunulmak üzere Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir. 


 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.