"Fenerbahçe camiası için seviniyorum"

Daum "Mükemmel bir başlangıç yaşıyoruz. Haftalar geçtikçe işimiz zorlaşıyor. Oynadığımız her rakip bizden puan alan ilk ekip olmak istiyor" dedi.

26 Eylül 2009, Cumartesi 23:33
- A +
'Fenerbahçe camiası için seviniyorum'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Daum maçı sonuna kadar heyecanlı tuttuklarını belirterek, daha önce 2. golü bulabilecek pozisyonları yakaladıklarını, ancak golü son dakikada bularak 3 puanı kazandıklarını dile getirdi.

Tüm Fenerbahçe camiası için sevindiğini ifade ederek, "Mükemmel bir başlangıç yaşıyoruz. Haftalar geçtikçe işimiz zorlaşıyor. Oynadığımız her rakip bizden puan alan ilk ekip olmak istiyor" dedi.

Daum, Guiza’ya güvenmekte haklı çıktığını ifade etti. Guiza’nın birkaç net pozisyonunda golü kaçırdığını, kendisinin yerinde başka bir teknik direktör olması halinde Guiza’yı maçtan çıkarabileceğini kaydeden Daum, şunları söyledi:
         "Ama ben güvendim. İkinci golde çok güzel bir iş yaptı. O pozisyonda başkası olsa kendisi de vurabilirdi. Guiza maç boyunca nefis mücadele etti. Defansa yardımcı oldu. Kazım da mükemmel bir maç çıkardı. Maalesef gelecek hafta oynayamayacak. Bugün bizim için Cristian en değerli futbolcuydu. Çok top kazandı. Boş alanları kapattı."

Bir gazetecinin geçen haftalarda kötü oynayarak kolay sonuca gittiklerini, ancak bu hafta iyi oynayarak zor kazandıklarını ve bunlardan hangisini tercih edeceğini sorması üzerine ise, "Futbol sonuç oyunu ve bizim için ilk etapta sonuca gitmek öncelikli" yanıtını verdi.

Daum, yedek soyunan Roberto Carlos için ise "Carlos bizim için önemli bir futbolcu. Sezon boyunca bize saha içinde de çok lazım olacak. Eğer Carlos Fenerbahçe’yi terk ederse şampiyon olarak gider" diye konuştu.

Antalyaspor’un da gerçekten iyi bir oyun çıkardığını anlatan Daum, maçın ardından Mehmet hocayı tebrik ettiğini ve her maçta böyle oynamaları halinde şampiyonluk için mücadele edebileceklerini söylediğini kaydetti.

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek ise maçın 1-1 bitmesini beklerken, basit bir hatadan gol yediklerini ve maçı kaybettiklerini söyledi.

Maça iyi başlamayarak gol yediklerini, ancak golün ardından oyuncularının konsantre olarak maça ortak olduklarını kaydetti. Karşılaşmanın 60 ila 85. dakikaları arası girdikleri birçok pozisyon olduğuna değinen Özdilek, "Maç 1-1 bitti derken basit bir hatadan adam paylaşımını doğru yapamamaktan bize yakışmayan bir gol yedik. Fenerbahçe kolay takım değil. Etkili oyuncuları var. Hata yaparsanız affetmezler. Sonuçta alacağımız 1 puanı rakibe 3 puan olarak hediye ettik" diye konuştu.

 

 

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...