Fenerbahçe, Beşiktaş ve Osmanlıspor seri başı mı?

UEFA Avrupa Ligi' kura çekimi bugün yapılıyor. Şampiyonlar Ligi'nden gelen Beşiktaş ile Avrupa Ligi'nde gruplarında başarılı olan Fenerbahçe ile Osmanlıspor son 32 turuna kaldı. Peki Fenerbahçe, Beşiktaş ve Osmanlıspor seribaşı mı? UEFA Avrupa Ligi son 32 turunda statü nasıl? İşte detaylar...

12 Aralık 2016, Pazartesi 10:05 Son Güncelleme:
- A +
 Fenerbahçe, Beşiktaş ve Osmanlıspor seri başı mı?
Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'ndeki grup maçları sonunda Türkiye üç temsilci ile Avrupa macerasına devam edecek. Devler Ligi'nde grubunu 3. sırada bitiren Beşiktaş ile, Avrupa Ligi gruplarında lider olarak üst tura yükselen Fenerbahçe ile Osmanlıspor son 32 turunda boy gösterecek.

Üç takımımızın üçü de kura çekimine seri başı olarak katılacak. Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nden gelen 8 takım arasında en başarılı 4 arasına girdiği için Fenerbahçe ile Osmanlıspor ise gruplarını lider olarak tamamladıkları için seri başı olmaya hak kazandı.

Son 32 turunda statü nasıl?

Bu turda UEFA Avrupa Ligi'nde gruplarında ilk iki sırayı alan 24 takım ile, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruplarını 3. sırada tamamlayan 8 takım mücadele ediyor. Toplam 32 takımın ter dökeceği turda, takımlar seribaşı olan ve olmayanlar şeklinde iki gruba ayrılıyor.

İlk torbada seribaşı olan 16 takım, ikinci torbada seribaşı olmayan 16 takım bulunuyor. İlk torbaya, Şampiyonlar Ligi'ndeki başarılarına göre Devler Ligi'nden gelen 4 takım ile UEFA Avrupa Ligi'nde gruplarında lider olan 12 takım giriyor.

İkinci torbada ise Şampiyonlar Ligi'nde geriye kalan 4 takım ile, UEFA Avrupa Ligi'nde gruplarını ikinci sırada tamamlayan diğer 12 takım yer alıyor.

En güçlüsü Manchester United

Seribaşı olan ve olmayan takımlar kura çekiminde eşleşiyor. Aynı ülke takımları ile daha önce aynı grupta yer alan takımlar birbirleriyle eşleşemiyor. Seribaşı olmayan takımlar arasında en güçlü ekip olarak, Fenerbahçe'nin ardından grupta 2. sırada yer alan Manchester United ön plana çıkıyor.

İşte Beşiktaş,Fenerbahçe ve Osmanlıspor'un UEFA Avrupa Ligi'ndeki muhtemel rakipleri!


UEFA Avrupa Ligi'nde rakipler belli oldu!


Moussa Sow'un röveşatası sonrası Caps'ler
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...