Fener 3. durakta Sivas’a ulaştı!

Fenerbahçe'yi taşıyan özel uçak kötü hava şartları yüzünden Sivas'a inemedi. Samsun'da yakıt takviyesi yapılan uçak Kayseri'ye indi ve kafile buradan karayoluyla Sivas'a geçti.

31 Ocak 2010, Pazar 04:30
- A +
Fener 3. durakta Sivas’a ulaştı!

Sivasspor ile yapacağı ikinci hafta maçı için dün saat 14:00’te Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan özel bir uçakla yola çıkan Fenerbahçe, normal şartlarda 1 saat 10 dakika sürmesi gereken yolu ancak 7 saatte alabildi. Takımdan önce tarifeli uçakla Sivas’a giden basın mensupları hiçbir sorun yaşamadan alana indi. Ancak Fenerbahçe’yi taşıyan uçağın Sivas’a yaklaştığı saatlerde bastıran kar yağışı pistin beyaza bürünmesine yol açtı. Kuleyle bağlantı kuran Fenerbahçe uçağına iniş izni verilmedi. Uçak bunun üzerine Samsun Çarşamba havalimanına yöneldi. Toplam 2 saatlik bir uçuşun ardından Çarşamba Havalimanı’na inen uçağa burada yakıt takviyesi yapıldı.

Telefonlara sarıldılar
Yarım saatlik bu bekleyiş sırasında uçaktan inen kafile, havalimanında dinlenirken, basın mensupları görüntü almaya çalıştı. Buna sinirlenen Başkan Aziz Yıldırım, görevlilerden gazetecilerin dışarı çıkartılmasını istedi ve bu isteği yerine getirildi. Bu arada futbolcular, hemen telefonlara sarılıp sevdiklerini aradılar ve merak etmemelerini istedi. Daha sonra yeniden havalanan uçak, saat 17:45’te Kayseri Erkilet Havalimanı’na indi. Hava koşulları nedeniyle uçağın inişte bir hayli zorlandığı belirtilirken, Başkan Aziz Yıldırım ile yöneticiler, teknik kadro ve futbolcular, hızlı bir şekilde kendilerini bekleyen iki otobüse yöneldi.

Canları bir hayli sıkıldı
Burada da basın mensuplarının görüntü olmasına kızan Başkan Yıldırım, “Gidin buradan” diye çıkıştı. Bu sırada efkarlanıp bir sigara yakan teknik direktör Daum, görüntülendiğini farkedince sigarasını söndürüp otobüse bindi. Kafileyi taşıyan iki otobüsün yanısıra, malzemelerin konduğu kapalı kasa kamyonetten oluşan konvoy, polis eskortu eşliğinde Sivas’a doğru yola çıktı. Kafile 2.5 saati aşkın bir yolculuktan sonra Sivas’a varırken, normal şartlarda uçakla 1 saat 10 dakika süren yolculuk da 7 saatte tamamlanabildi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...