Fatih Terim: Elimiz kolumuz bağlandı!

TFF Süper Kupa maçında Akhisarspor ile karşılaşacak olan Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, karşılaşma öncesi basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Transfer beklentisinin farkında olduğunu belirten Fatih hoca, “Gönül de transfer istiyor ama hem eksiklerimiz var hem de UEFA’nın cezası gelince elimiz kolumuz bağlandı. 31 Ağustos’a kadar olan süreç her şeye gebe. Gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

04 Ağustos 2018, Cumartesi 19:02 Son Güncelleme: 04 Ağustos 2018, Cumartesi 22:59
- A +

Konya'da oynanacak olan TFF Süper Kupa maçı öncesinde Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve takım kaptanı Selçuk İnan basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Akhisarspor'un bileğinin hakkıyla kupayı aldığını söyleyen ve kendilerine UEFA maçlarında başarılar dileyen Terim, "İki şampiyonun maçı olacak. Son 10 Süper Kupa'nın 5'ini alan Galatasaray yarın da bir diğerini almak için sahada mücadele edecektir. Güzel bir maç olmasını diliyorum" diye konuştu. 

‘Keşke ara vermeseydik’

400. maça çıkıyor olmak çok önemli tabii ama burada kazanılan kupalar da var. Keşke ara vermeseydik de daha fazla kupa alsaydık. Bütün maçlara gururla çıktım. Ümit ediyorum ki hem maçları hem de kupa sayısını arttırırız. (Terim daha sonra Milan ve Fiorentina’yı çalıştırırken sezon başında kazandığı kupaları da hatırlattı).

‘VAR’la acabalar bitecek’

Video hakem sistemini destekliyorum. Bu çalışmalar ben TFF’deyken başladı. VAR ile beraber acabalar ortadan kalkacak. Biz de oyuncularımıza itiraz etmemeleri konusunda telkinlerde bulunacağız.

‘Derinlikte sorunlar var’

Başlama noktasında Dünya Kupası’nda olan arkadaşlarımız yoktu, geçen sezon Şubat ayından bu yana sakat olan Eren var, santrfor. Tolga Ciğerci zaten 3-4 aydır sakat. Bunun üzerine bir de UEFA’nın cezası gelince elimiz kolumuz bağlandı. Eksik başladık zaten, kadro derinliğinde de sorunlar var. Bazı genç arkadaşlarımız da bizimle devam edecek. Hazırlık maçlarında sonuçlar daha iyi olabilirdi ama bizim için daha önemli şeyler vardı.

‘Felsefik bir tez koydum’

Dedim ki, birbirimizden oyuncu almalıyız. Kullanmıyorsak, faydalanamıyorsak, almalıyız dedim. Tez koydum, bu felsefik bir tezdir. Bazıları çok olumlu yaklaştı, teşekkür ediyorum. Yarın bir gün olayların buna döneceğini de göreceğiz. Ben bir oyuncu kast etmedim. Yerli, yabancı olabilir.

‘Yunus beğendiğim bir isim’

Yunus üzerinde durduğumuz oyunculardan biri. Her gün, gelişmesi adına önemli olacak. Hem fizik olarak, hem mental olarak daha da alışacak. Bu sene öne çıkanlardan biri o oldu. Beğendiğim, çok da yer verdiğim, belki bugün de yer verebilirim.

‘Böyle gidermi bilmiyorum’

Sattığımız kadar oyuncu alacağız ama şu an satma gibi bir operasyonumuz yok. 31 Ağustos’a kadar olan dönem birçok şeye gebe. Transferde her şey olabilir. Başkanımız, yönetim kurulumuz, ben ve arkadaşlarım, 10 kişilik scout ekibimiz aylardır çalışıyoruz. İmkanımıza göre ince eleyip sık dokuyarak çalışmalar yapıyoruz. Galatasaray taraftarı ümitsizliğe kapılmasın. Galatasaray’ın bugününü de yarınını da düşünmek zorundayız ama böyle gider mi bilmiyorum. Herkes anormal fedakârlıklar yapıyor.

‘Bizim gibiler küçülemez’

Her Galatasaraylı takviye istiyor, gönül de öyle istiyor ama gerçek hayat öyle değil. Birçok sorun var, hepsini çözmeye çalışıyoruz. Geriye kim ne yapmış diye bakmıyoruz, bundan sonra ne yapacağız diye bakıyoruz. Bizim gibi kulüpler haydi daralalım diye küçülmez. Aksine daha da genişlemek için formüller bulmak zorundayız.

‘Sezonbaşında sızlanmayalım’

Fikstür konusunda bir sıkıntı yok. 5 gün yeterli bir süre. TFF’nin şampiyon takımı ilk gün oynatma gibi bir kaidesi yok, ama bu yönde bir eğilimi var. Ama dediğim gibi bu bir sıkıntı değil. Daha sezon başında sızlanmanın şikayet etmenin hiçbir anlamı yok.

Selçuk İnan: Şampiyon olarak daha avantajlıyız

Akhisarspor'u Türkiye Kupasını aldığı için tebrik ederek konuşmasına başlayan kaptan Selçuk İnan, "Kazanan tarafın biz olmasını istiyorum. Takım olarak iyi çalıştık, yarın kupayı kazanmak istiyoruz. Hazırlık maçlarında herkesin sakatlıktan çekiniyor. Bu maçlar bunun için ölçü değil. Şampiyon bir takım olarak daha avantajlıyız" ifadelerini kullandı. 

Selçuk İnan, ilk kez uygulanacak olan Video Yardımcı Hakem (VAR) sisteminin de tartışmaları aza indireceğini söyledi.  

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.