Fatih Terim: Volkan Demirel de benim bir evladım

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve oyuncularımızdan Selçuk İnan, Hollanda maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

05 Eylül 2015, Cumartesi 17:34
- A +
Fatih Terim: Volkan Demirel de benim bir evladım
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve oyuncularımızdan Selçuk İnan, Hollanda maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Selçuk İnan:

"Letonya beraberliği, beceriksizlikse beceriksizlik, şanssızlıksa şanssızlık... Ama biz iyi işler yaptığımıza inanıyoruz. Herkesin yaptığını yapıp olumsuz şeylerden bahsetmedik maç sonu..."

"Bundan 10 yıl öncesinde Milli Takım'a geldiğimde tüylerim diken diken olurdu. Şimdi de bu havayı yaratmaya başladık. Ama kulüp takımları artık Milli Takım'ın önüne geçti. Kulüp takımlarında yaşadığınız başarılar önemli ama Milli Takım kadar önemlisi yok. Seyircilerin de Milli Takım'a önem vermesi gerekir. Bu açıdan Konya şehrine çok teşekkür ediyorum."

"Bizim şanssızlığımız, kısmetsizliğimiz son dakikalarda goller yememiz oldu. Böyle uluslararası maçlarda en ufak bir konsantrasyon kaybı bile böyle goller yemenize sebep oluyor."

"Yarın akşam sahada oynayan 11 kişi de yürekleriyle mücadele edecek. ben bir tek bunun garantisini verebilirim."


Fatih Terim:

*Kuralar çekildiği zaman Hollanda favori, arkasından da Türkiye'nin geldiği bir yaklaşım vardı. Biz de bunu düşündük. Ne Hollanda ne de Türkiye bu grupta iyi oyun çıkaramadı.Hollanda futbol, Hollanda futboludur. Bugün zor durumda olması onun kötü bir futbol olmduğu anlamına gelmez. "

'Daha büyük sorunlarımız var'

"Hollanda maçlarda skor sıkıntısı yaşayabilir. Her şey tartışılabilir orada. Ama bizdeki sorunlar çok farklı... Bizim önce bunları halletmemiz lazım. "Kim alındı, kim alınmadı, oyuna kim girdi?" gibi tartışmalardan çok daha büyük sorunlarımız var. "

"Ben buraya bir turnuvaya karılmak için gelmedim. Yoksa 2 maç kaybetmişsin, 3 maç kazanmışsın, bu çok önemli değil. Benim 7 senelik sözleşme imzalamamın sebebi de bu sorunlardı zaten... Bu sorunları burada anlatıp zaman kaybetmeyelim, başkasının zamanını çalmayalım."

'Rakibimiz turuncu formalılar'

"Sneijder  benimle çalışmış bir oyuncu. Onunla ilgili konuşmama gerek yok. Bir de Van Persie geldi. Türkiye'ye mâl olmuş iki kulübün oyuncuları... Bu da onlar üzerindeki baskıyı azaltacaktır hatta onları sempatik kılacaktır. Bizim sahada görünen tüm turuncu formaları rakip görmemiz gerekir. "

"Wesley burada 3. senesine başladı. Bu da onlara avantaj yaratacaktır. Sneijder zaten birçok şeyi anlatacaktır."

"2002 Dünya Kupası'ndaki takım başka bir takımdı. Çok uzun yıllar birlikte oynamışlardı. O dönem emeği geçenleri tebrik ederiz. Umarım biz de önümüzdeki Dünya Kupası'na katılırız. Türkiye öyle bir takımı mutlaka ortaya koyacaktır."

"Robben'in hakkını vermek gerekir. Robben dünyadaki 8-10 oyuncudan bir tanesidir. Hollanda gibi ülkelerin onun yerine koyacağı önemli oyuncular olur. Bir eksiklik hissedlir ama çok da fazla olacağını sanmıyorum."

'Herkesin canı yanmamış'

"Benim hakemle ilgili söylemlerim benim değil, bizim canımız yandığı içindir. Yoksa ben hiçbir zaman hakemleri bahane etmem. Ülkenin canı yandığı için bu söylemlerde bulundum. Ama görüyorum ki herkesin canı yanmamış. Bu kişiler zaten bilinen insanlar... Onları tanıyoruz."

"Volkan Demirel de benim bir evladım. Ülkeye hizmet etmiştir. Ancak 24 saat önce benim burada vereceğim bir cevabın ne Türk Milli Takımı'na ne de Volkan'a bir yararı olmaz. Benim söyleyeceğim her cevap spekülasyona yol açar. Bizim 3 daha kalecimiz var. Onlara da haksızlık etmeyelim. Şu an konuyla ilgili açıklama yapmam doğru da olmaz. Konunun kapanmasında yarar var çünkü yarınki maç çok daha önemli..."

'Serdar ve Ozan'ın durumu kritik'

"Ozan Tufan'ın bir rahatsızlığı var. Serdar Aziz'in oynayıp oynayamayacağı belli değil. Herkesin oynama ve kazanma arzusunu çok yüksek seviyede görüyorum. Serdar için de tüm saatleri zamanları kullanacağız. Arda'yı da anlatmaya gerek yok. özveriyle oynuyor. Koşuyor. Yarın da bizim önemli silahlarımızdan bir tanesi olacaktır."

"Bizleri eleştirenlerin 11'leri hiçbir zaman sahada olmadı. Her oyuncu her mevkide oynamalıdır. Oytnatmalısınız. oyuncuya uygun mevkielr aramaya başlarsanız sıkıntı başalr. Mukavelelerde de "Ben burada oynarım, oynamam" diye bir madde yoktur! Toplu halde hep beraber bi bütünlük içerisinde oynamamız gereken bir maç... Bunu hangi oyuncularla yapacağız? Bunu göreceğiz. "

'Onlar benim evladım'

"Volkan Babacan için hiçbir tereddütüm yok. Ben ona inanıyorum. Ki yenilen golde de Şener kademeye girmedi, Serdar geç kaldı. Biz ayrıca her hatalı gol yiyen ya da hata yapan oyuncumuzu Milli takım'dan çıkaramayız. Maç sonrası soyunma odasında tabii ki kızacağım. Onlar benim evladım. Bu onları daha yükseğe taşımak için. Vizyonlarının daha yüksek olması içindir. Yoksa ben oyuncumun haysiyetine laf söylemem. 10 tane pozisyona girdik, atamadık. Ne diyeceğim? "İyi oynadık atamadık" mı diyeceğim? Hayır. Bu oyunu kabullenmeyecekler. Onlar benim evlatlarım..."

"Yarın iyi bir futbol gecesi olmasını ümit ediyorum. Umarım kazanan, mutlu olan taraf biz oluruz. 90 artı'lar bittiğinde oyuncularım kendileriyle gurur duyacaklardır. İnşallah mahçup olmayız. Berbaerlikte de şansımız belki devam ediyor ama oyuncularım tabii ki galibiyetle aarsındaki farkı biliyorlar."

"Çok güzel olan eleştirilere saygı gösteriyorum. Güzel olmayanlara da zaten yıllardır karşı çıkıyorum. Oynadığımız oyunda seyircinin ne kadar etken olduğunu gördük. Konya'da oynamanın doğru olduğunu görmüş olduk. Tek kötü kelimenin, küfürün çıkmadığı bir taraftar vardı. Taraftarlara teşekkür ediyorum."
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...