Fatih Terim temizliği!

Fatih Terim temizliği

21 Haziran 2016, Salı 01:36
- A +

Galatasaray’da son derece hareketli saatler yaşanıyor... // Metin Karabaş

Başkan Dursun Özbek, geçtiğimiz günlerde Fransa’dan yönetime mesaj gönderip, “Ben gelmeden hoca görüşmesi yapmayındemişti. Bu sözler, Özbek’in Fatih Terim’den olumlu yanıt aldığı şeklinde yorumlanmıştı.

Sarı-Kırmızılı kulübün patronu, dün de Sportif A.Ş. üyeleriyle çok önemli bir toplantı gerçekleştirdi.

Alp Yalman, Levent Nazifoğlu ve kardeşi Mehmet Özbek’le görüşen Dursun Özbek, futbol şubesinin kaldırılması yönünde kritik bir karar aldı. İlk iş olarak futbol direktörü Cenk Ergün’le yolların ayrılması hususunda fikir birliğine varıldı.

Ardından Mustafa Denizli’yle birlikte Florya’ya getirilen kondisyoner Stefano Moreno’nun görevine son verilmesine karar verildi. Üst üste yaşanan bu kritik gelişmeler ise ‘Terim’e hazırlık’ diye yorumlanıyor.

Demirören de izin verirse...

Demirören de izin verirse...

Fatih hocanın kesin kararı ise EURO 2016 macerasının ardından netlik kazanacak. Eğer Türk Milli Takımı bugünkü Çek Cumhuriyeti sınavı sonrası turnuvaya veda ederse, başkan Özbek ve tecrübeli teknik adam tekrar bir araya gelecek.

Galatasaray cephesi, Terim’in hem milli takımı hem de Galatasaray’ı çalıştırması fikrine gayet sıcak bakıyor. Bu konuda ılımlı mesajlar veren Terim’e, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören de aynı şekilde olumlu yaklaşırsa, tarafların imza aşamasına gelmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.