Fatih Terim, o yıldızları neden kadroya almadı?

Fatih Terim, o yıldızları neden kadroya almadı?

27 Ağustos 2016, Cumartesi 09:50 Son Güncelleme: 27 Ağustos 2016, Cumartesi 11:32
- A +

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Rusya ile oynanacak hazırlık maçı ve Dünya Kupası Eleme Grubu'nda Hırvatistan ile oynayacağımız maç kadrosuna Arda Turan, Selçuk İnan, Burak Yılmaz, Gökhan Gönül, Caner Erkin ve Hakan Balta’yı almadı. İşte olayın perde arkası... (Hürriyet)

Terim’in bu kararı tartışmalar yarattı. Nedeni ise Barcelona’da harikalar yaratan Arda Turan ve Galatasaray’da banko oynayan Selçuk, Hakan başta olmak üzere Fransa’da EURO 2016 kadrosunda yer alan futbolcular aday kadroda yer almamıştı….

Terim, bu kararı takımdaşlık olgusu adına aldı. Nedeni ise, Arda başta olmak üzere Burak Yılmaz, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile prim nedeni ile ters düşmüştü. Hatta Arda ve Burak, İspanya maçı öncesinde takım fotoğrafına dahi istemeyerek girmişti.

Ay Yıldızlı ekipte sorun yaşayıp takım bütünlüğünü bozduğuna inandığı Arda, Burak, Selçuk ve Gökhan’ı, Fatih Terim, 2018 Dünya Kupası Grup eleme maçlarında kadroya almayacağının sinyallerini vermişti.

Bu yıldızlarının alınmamasının altında yatan neden ise takımdaşlık olgusunun bozulmaması vardı.

Terim, 2018 Dünya Kupası’nda mücadele edecek kadroyu kurarken gençleştirme operasyonuna da gitti.

Kadrodaki en tecrübeli isimler ise 29 yaşındaki Volkan Şen ve Olcay Şahan oldu. Terim’in yaşı nedeniyle Galatasaray’da banko oynayan Hakan Balta’yı da bu yüzden milli takım kadrosuna almadığı öğrenildi

KADROYA NEDEN ALINMADILAR?

KADROYA NEDEN ALINMADILAR?

Arda Turan: EURO 2016’da, Fatih Terim ile yaşadığı prim krizi nedeniyle kadroya alınmadı.

Burak Yılmaz:

Burak Yılmaz:

EURO 2016’da Terim ile arasında soğuk rüzgarların estiği isimler arasında idi.

Selçuk İnan:

Selçuk İnan:

Terim’in hem Fransa’da performansından memnun olmadığı hem de kendisine karşı cephe alan grupta olduğuna inandığı futbolcular arasında.

Gökhan-Caner:

Gökhan-Caner:

İki futbolcuda performansı ve hazırlık kampını yeterince başarılı geçirmediğine inanılarak kadroya alınmadı

Hakan Balta:

Hakan Balta:

2018 Dünya Kupası’nın kadrosuna kuran Fatih Terim, 33 yaşında olan futbolcuyu bu yüzden kadroya almadı.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.