Fatih Altaylı'dan Ahmet Ağaoğlu'na: Bu kez ağır saçmaladı!

Fatih Altaylı, Habertürk TV'de Emin Çağlar'ın moderatörlüğünde yayınlanan Spor Saati programında Galatasaray maçının ardından yaptığı açıklamalarla gündeme damga vuran Ahmet Ağaoğlu hakkında konuştu!

12 Şubat 2019, Salı 21:11
- A +

Spor Toto Süper Lig'in 21'inci haftasında Trabzonspor, deplasmanda Galatasaray'a 3-1 mağlup oldu. Karşılaşma sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan bordo-mavili kulübün başkanı Ahmet Ağaoğlu, "Oyuncularımızı kutluyorum. Gözlerinden, alınlarından öpüyorum. Takım ruhu içerisinde nasıl mücadele edilirse öyle mücadele ettiler. Arkadaşlar; 1915 yılında Trabzon Liseli bütün öğrencilerini Çanakkale'ye gönderdi, vatan savunmaya. O lise 2 sene hiç mezun vermedi. Şehit oldular. Aradan 105 sene geçti ve değişen bir şey yok. Trabzon'un 17-18 yaşında gençleri, Trabzon gençlerinin farklı şekilde katledilişini izledik. " demişti.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun Galatasaray maçı sonrasında yaptığı açıklama üzerine konuşan Altaylı, "Sahibi Trabzonlu olan bir gazete 2006'da şunu yazıyor: '1915'te üç lise tek mezun veremedi çünkü bütün öğrencileri Çanakkale'de şehitti. Çanakkale ve İstiklal Savaşı'na katılan çok sayıda çocuk kahramanlık örnekleri sergiledi. Öyle ki bütün öğrencileri şehit düşen üç lise vardı: Galatasaray, Konya ve İzmir liseleri' Bunu sahibi Trabzonlu olan Yeni Şafak gazetesi, 2006'da yazmış, tartışmalar üzerine falan değil. Trabzon Lisesi de vermiştir mutlaka. Her yerden şehitlerimiz vardı. Anlamadığım şu: Bu şehitlerim, bir tane hakemin yaptığı abuklukla ne alakası var?

Bu ne anlamsız lakırtı!

Galatasaray mı emperyalist güç, hakemler mi emperyalist güç? Bu ne anlamsız lakırtı? Ne işi var orada? Şehit Muhtar Caddesi var burada, 31 Mart olayında Ahmet Muhtar, şehit düştü, Galatasaray öğrencisi... Galatasaray'ın eski merkezinin bulunduğu binanın sokağının adı: Hasnun Galib. Kim? Galatasaray Liseli, kulübü üyesi şehit. Fenerbahçe'den de var. Beşiktaş'tan da var. O tarihte kurulu olan her kulübün şehidi var. Bunun bir tane yeteneksiz, berbat bir hakemin bir futbol maçının önüne geçmesiyle ne alakası var? Galatasaray haksızlığa uğradığı her maçta 'Benim şehitlerim var' mı diyecek? Fenerbahçeli futbolcular cepheden gelip maç yapıp cepheye dönermiş. 'Biz cepheden gelir, maç yapardık, bizim hakkımızı niye yiyorsunuz?' mu diyecekler" yorumunda bulundu.

,

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...