Fanatik yazarları Ali Koç’un haklı bir zafer kazandığı belirtti

FANATİK yazarları, Aziz Yıldırım’ın 20 yıllık başkanlığına seçimle son verip koltuğu devralan Ali Koç’un haklı bir zafer kazandığı konusunda birleşti. Usta kalemler, Koç’un kazanmasında temel etkenin Fenerbahçeli taraftarlar olduğunu belirtti.

04 Haziran 2018, Pazartesi 06:00
- A +
Ali Ece: Taraftar kazandı

Ali Ece: Taraftar kazandı

Bilen bilir. Bilmeyenler için bir kez daha söyleyeyim... Kadıköy’de doğup büyüyen ve büyümeye devam eden birisi olarak Ali Koç’un Başkan adaylığının sonuca ulaşacağının ilk dalgasını aylar önce fark etmiştim.

Dünyanın neresinde olursa olsun futbol kulüplerinin bir tek sahipleri vardır o da taraftarlarıdır. Fenerbahçe Kongresi’nde de gördüğümüz gibi bir futbol kulübünde taraftara rağmen hiçbir şey değişmeden devam edemez.

Fenerbahçe taraftarı, stadın önünde oy verseydi Ali Koç çok daha büyük farkla kazanırdı.

Fenerbahçe ve Türk Futbolu’na hayırlı olmasını dilerim. Kongre esnasında haddini fazlasıyla aşarak rakipleriyle ilgili aptalca konuşan 2-3 kişi hariç bütün Fenerbahçeliler’i tebrik ederim.
 

Erman Özgür: Başarısızlık kaybettirdi

Erman Özgür: Başarısızlık kaybettirdi

Uzun zamandan beri tribüne gelmeyerek tepkisini belli eden taraftarın, Ali Koç heyecanına kongre üyeleri de kayıtsız kalamayarak Fenerbahçe’de koltuğu taraftarın büyük bölümünün istediği genç isme emanet ettiler.

Bana göre Aziz Yıldırım’a bu kongreyi kaybettiren en önemli detay futboldaki başarısızlık olurken yeni başkan Ali Koç’un önünde çok ciddi sorunlar var.

Ve sorunlar sadece para ile değil, uzun süreli transfer çalışmaları, proje ve sabır ile çözülebilir.
 

Cem Dizdar: 'Gelecek' kazandı

Cem Dizdar: 'Gelecek' kazandı

‘Yapılmış olanlar’a karşı ‘yapılacak olanlar’ın diğer deyişle ‘geçmiş’in değil ‘geleceğin’ oylandığı bir seçim olacaktı.

Kongre öncesi hava da ‘geleceğin’ kazanacağı yönündeydi ve öyle de oldu. Taraftar beklentisinin yeterince karşılanamadığı onca yılın ardından Aziz Yıldırım’ın kazanması zaten mucize kabilindendi.

Gücünü ‘yapacakları’ndan çok ‘yaptıkları’ndan aldığı için de stratejisini ‘3 Temmuz süreci’ üzerine kurdu ve olmadı.

Ali Koç, ‘gelecek’ti. Beri yandan geleceği kurabilme için rakibine göre hem daha genç hem ondan ‘zengin’di!

Sandıklar açılmadan sonucu tahmin etmeye bile gerek kalmadı. Yüksek katılımın Koç lehine olacağı muhakkaktı. Öyle ya, insan ‘statükonun devamı’ için koşarak destek vermeye gitmez ki!..

Koşunun heyecanı ‘gelecek’tedir, bu nedenle Fenerbahçe’de de ‘gelecek kazandı.’

Arda Erol: Vaatlerinin yarısı bile çağ atlatır

Arda Erol: Vaatlerinin yarısı bile çağ atlatır

Aziz Yıldırım’ın 1998 yılında 1 oy farkla başkan olması, Türk spor tarihini değiştirmişti.
 

Şimdi yine tarihi değiştirmesi muhtemel bir seçimle görevi Ali Koç’a devretti. Yıldırım’ın 20 yılda yaptıkları, Fenerbahçe’yi getirdiği nokta ortada. Değişim kaçınılmazdı ama Aziz Yıldırım buna direnmeye çalıştı.
 

Ali Koç gerek CV’si, gerekse ortaya koyduğu vizyonla beklentileri çok yükseltti. Kendisinin de söylediği gibi, projelerini hayata geçirmesi kolay olmayacak. Zamana ihtiyacı olduğu kesin. 

Ancak Ali Koç’un başkanlığının etkisini kısa sürede Fenerium ürünleri ve kombine satışlarında, tribünlerdeki coşkuda hissedeceğimiz kesin.
 

Eğer vaadettiklerinin yarısını bile gerçekleştirirse, hem kulübe hem de Türk sporuna çağ atlatır. Başkanlığı hayırlı uğurlu olsun.
 

Serkan Akcan: Vizyon farkı

Serkan Akcan: Vizyon farkı

Seçim sürecinde Ali Koç’un ortaya koyduğu vizyon Aziz Yıldırım’ın 20 yıllık iktidarını sonlandırdı. Son günlerde iki taraf arasında ipler zaman zaman kopma noktasına gelmiş olsa da Koç, Aziz Yıldırım’ı kulüpten teşekkür ederek uğurlayacaktır.

Onun ortaya koyduğu vizyona da bu yakışır. Ali Koç’un bugünden itibaren Fenerbahçe’yi zihniyet olarak bir Şampiyonlar Ligi kulübü haline getirmek için kolları sıvayacağına Şüphe yok.

Adaylık sürecinde ve seçildikten sonra kullandığı naif dile bakarak Ali Koç’un sadece Fenerbahçe için değil Türk futboluna hakim olan gerilimin sonlanması adına da bir şans olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Mehmet Demirkol: Koç için 13 ilke

Mehmet Demirkol: Koç için 13 ilke

Ben başkan olsam şu ilkelere uyarım.

1- Görevi devrederken stattan kaçmayacak kadar kendinden memnun ol.

2- Neden seçildiğini hiç unutma.

3- Eleştiriyle saldırıyı birbirinden ayır.

4- Gerçekten güvendiğin adamla çalış. Eğer Aykut Kocaman ise devam et. Ondan ne istediğini anlat. İkna olursan devam et. Sadece değişiklik gerekiyor diye değişiklik yapma.

5- İyi futbol için para gerekir ama iyi futbol da çok para kazandırır.

6- Çok sesliliğe inancını kaybetme.

7- Muhalefetin sesini kesme.

8- Sporcuları dinle. Ama Eski Şeytani Futbolcu Klanı’na teslim olma.

9- Taraftarı dinle ama profesyonel taraftar besleme.

10- Adam kayırma. Liyakata önem ver.
 

11- Kavga etme, sağlam dur.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.