FANATİK gündem belirledi

FANATİK'in Galatasaray ve Fenerbahçe'nin hafta sonunda İstanbul'da aynı gün aynı saatte maça çıkacak olmasının doğuracağı sorunlara dair manşeti spor kamuoyunda ses getirdi.

01 Mayıs 2013, Çarşamba 02:30
- A +
FANATİK gündem belirledi

FANATİK’in Galatasaray ve Fenerbahçe’nin hafta sonunda İstanbul’da aynı gün aynı saatte maça çıkacak olmasının doğuracağı sorunlara dair manşeti spor kamuoyunda ses getirdi. Günün en çok yorumlanan ve okunan haberiyle ilgili konunun muhataplarına ulaştık, çarpıcı yanıtlar aldık.

Ufuk Özerten (Federasyon 1. Başkanvekili

Biz de büyük bir kararsızlık içinde bu kararı aldık. Çünkü birini önce, birini sonra yapsak bu aslında hem bizim hem de yayıncı kuruluşun işine gelirdi. Ancak bu kez de daha farklı iddialar ortaya atılırdı. İki stat arasında en az 30 kilometre var ve yollar da ayrı. Herhangi bir söylenti olmasın diye mecburen aynı gün ve saate koyduk maçı. Emniyete de hassasiyeti bildirdik. Zaten Belediye’nin seyircisi yok ve Fenerbahçe seyircisinden de çok talep olacağını sanmıyoruz. İnşallah bir sıkıntı yaşanmaz. İki takımdan da olumlu ya da olumsuz bir tepki almadık, gün ve saat konusunda talep olmadı. Federasyon olarak herkesi sakinliğe ve ortama benzin değil, bol su dökmeye davet ediyoruz.

Ünal Aysal (Galatasaray Başkanı)

Bizim böyle bir gündemimiz yok. Bir sorun olacağını da sanmıyorum. Zaten bu bizim değil, polisin işi. gerekli önlemlerin alınacağını düşünüyorum. Tek düşüncemiz, taraftarımızla birlikte şampiyonluğu kutlayıp, başarının tadını çıkarmak.

Not: Ulaştığımız Fenerbahçe yöneticileri bu konuda yorum yapmadı.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.