Facebook sizi düşünüyor!

Facebook, sevgilisinden ayrılanları rahatlatacak yeni bir işlev sunmaya başladı!

20 Kasım 2015, Cuma 10:30
- A +
Facebook sizi düşünüyor!

Sevgilinizden ayrılmanız ve onun gerçek hayatınızdan uzaklaşması, dijital ortam için aynı anlama gelmeyebiliyor. Gerçek hayatta hiç görmeseniz bile onu Facebook'ta ister istemez görebiliyorsunuz - bu, eski sevgilinizin halen hayatınızın bir parçası olduğu anlamına geliyor.

İlişkilerle ilgili bu karmaşık durumu biraz kolaylaştırmak isteyen Facebook ise, eski sevgililerinize gösterilecek içeriği kısıtlamanızı sağlayan bir dizi işlevi denemeye başladı. Bir blog gönderisinde duyurulan yeni araçlar, şu an mobil cihazlarda çalışıyor ve ilişki durumunu değiştirdiğinizde devreye giriyor. Değişikliği yaptıktan sonra sözkonusu kişiden göreceğiniz durum güncellemelerini, fotoğrafları ve videoları kısıtlayabiliyorsunuz. Bunun yanında eski sevgilinizle olan fotoğrafların etiketini veya görünürlüğünü otomatik olarak kaldırma seçeneğine sahip oluyorsunuz.

İşlev, eski sevgilinin sizin hakkınızda göreceklerini kısıtlamanıza da izin veriyor. Bu kişiye ait gönderileri gizleyebiliyor, böylece sadece herkese açık veya ortak arkadaşlar için paylaştığı gönderileri görebiliyorsunuz.

İşlev şu an ABD'de, mobil uygulamada test ediliyor. Facebook, işlevi kullanıcılardan geri bildirim aldıktan sonra daha geniş olarak kullanıma açmayı planladığını söylüyor.

Resimlerle: Fotoğraflarla Facebook ofisleriDaha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.