EuroLeague'den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için yeni belgesel: Sporda Kadın

EuroLeague, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle "Masa Konuşması: Sporda Kadın" belgeseliyle Avrupa basketbolunun en üst düzeyinde görev alan dört başarılı kadını bir araya getirdi.

08 Mart 2019, Cuma 19:43
- A +
EuroLeague'den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için yeni belgesel: Sporda Kadın

EuroLeague Basketball, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde Avrupa basketbolunun en üst düzeyinde cinsiyet eşitliği durumunu sorguluyor. 

Cevabı almak için "Masa Konuşması: Sporda Kadın" adlı yeni belgesel, Avrupa basketbolunun en üst düzeyinde görev alan dört başarılı kadını bir araya getiriyor. 

Masa toplantısında EuroLeague'in görevlisi Roser Queralto, Zalgiris Kaunas bünyesinde görev alan Une Marija Jurkstaite, EuroLeague'in tek kadın hakemi Anne Panther ve eski milli oyuncu olan şimdilerde ise beIN Media Group bünyesinde görev alan Şükran Albayrak bir araya geldiler. 

Şükran Albayrak belgesel sırasındaki konuşmasında, "Benim sırrım asla pes etmemek. Kazanmak ya da kaybetmek önemli değil ama pes etmeyin ve çabalamaya devam edin" dedi. 

Medya sektöründe kadınların rolüyle ilgili de konuşan Albayrak, "Medya sektöründe kadınların sadece kamera önünde olması gerekmez. Onları kamera arkasında görmek de çok güzel" dedi. 

BELGESELİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ


YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...