Erol Bulut: Ceza alanında olunca penaltı oluyor, kural böyle!

Fenerbahçe'de teknik direktör Erol Bulut, 2-1 kazanılan Çaykur Rizespor mücadelesini değerlendirdi. İlk yarı kendilerinin öne geçmesi gerektiğini belirten Bulut, " İlk yarıda aslında bizim öne geçmemiz gerekirdi. Bazı pozisyonları ve penaltıyı değerlendiremedik. Penaltı kaçtıktan sonra oyunumuz iyiye gitmedi. Golü atamadık ve yedik. Daha sonra 2 kat daha enerji verdik ve golleri attık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Penaltı atamadınız, pozisyonlar buldunuz, onları da atamadınız, gol yediniz... Böyle bir maçı geri çevirmek çok zordur. Biz bunu başardık bugün... Oynadıkça çok daha iyi takım olacağız. " şeklinde konuştu. Bulut genel basın toplantısında da son penaltı pozisyonuyla ilgili olarak ironik bir şekilde pozisyonu anlattı ve, "Penaltı pozisyonunda Enner kafa topuna çıktı, defans oyuncusu dirseğiyle yüzüne temas ediyor, ceza alanında olunca penaltı oluyor, kural böyle." dedi.

11 Eylül 2020, Cuma 22:32 Son Güncelleme:
- A +
Erol Bulut: Ceza alanında olunca penaltı oluyor, kural böyle!

Fenerbahçe teknik direktörü olarak çıktığı ilk resmi maçta Rizespor galibiyetiyle sevinen Erol Bulut maç sonu açıklamalarında çok tartışılan penaltı kararı ile ilgili de görüşlerini aktardı. Erol Bulut'un açıklamalarının önemli kısımları şöyle:

"Bu maçı çevirmek çok zordu"

Maçtan önce zor bir deplasman olacağını söylemiştim. Rize çok iyi bir takım kurmuş. Bugün galibiyetle başlamak çok önemliydi. İlk yarıda bazı pozisyonları ve penaltıyı değerlendiremedik. Penaltı kaçtıktan sonra oyunumuz iyiye gitmedi. Golü atamadık ve yedik. Daha sonra 2 kat daha enerji verdik ve golleri attık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Penaltı atamadınız, pozisyonlar buldunuz, onları da atamadınız, gol yediniz... Böyle bir maçı geri çevirmek çok zordur. Biz bunu başardık bugün... 


"Çok daha iyi olacağız"

Oynadıkça takım oldukça daha iyi olacağız. İlk yarıda aslında bizim öne geçmemiz gerekirdi. Önümüzdeki haftalarda bu mücadeleyi sürdürmemiz gerekiyor. Bu sene lig çok zor geçecek gibi gözüküyor. 

"Sosa, Valencia, Lemos hazır değil"

Sosa sadece 2 gün idman yaptı. Çok değerli çok kaliteli bir oyuncu. 45 dakika oynama şansı yoktu. Bizi çok rahatlattı. Valencia'nın formu iyiye gidiyor, o da 45 dakika oynayamazdı. Lemos henüz hazır değil. Onu da hazırlayacağız. 

"Ceza alanında dirseğinle yüzüne temas edersen penaltı olur! Kural böyle!"

Penaltı pozisyonunda Enner kafa topuna çıktı, defans oyuncusu dirseğiyle yüzüne temas ediyor, ceza alanında olunca penaltı oluyor, kural böyle.YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...