Eray Balcı'nın İzmir at yarış tahminleri

İzmir at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

27 Ekim 2018, Cumartesi 10:41
- A +
Eray Balcı'nın İzmir at yarış tahminleri

27 Ekim Cumartesi İzmir at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

''ELINANNA'' İÇİN VAKİT TAMAM..

1.AYAK: Teeth To Teeth ve Dramatic ile anneden kardeş olan Cape Cross kızı Wow'un yavrusu güçlü kan hattının çok gerisinde yarışlar koşan atlar listesinde ilk 10 girebilecek istikrarsızlığına rağmen ara sonrası start aldığı koşuda gösterdiği tatminkar performansı sonrası ilk şansı vereceğim isimdir. Ankara çiminde Lagrimas ile tutuştuğu birincilik mücadelesini aksiyon farklarıyla kaybeden ANALUX formda rakibi Salamis arkasında elde ettiği ikinciliği çok kıymetli bulduğum ANGEL OF CITY ve önlerde kuracağı temposuyla özellikle yarışın başlarını idareli geçebilmesi halinde DEMİRSEMA çıktığı gibi beyaz bayrak ayna yapabilir.

2.AYAK: Bir çoğunun bir yılı aşan yarış kariyerleri bulunan 3 yaşlı İngiliz taylarının Şartlı-3 mücadelesi ilk bakışta zorlu geçmeye aday bir yarış gibi gözükse de geriye dönük performanslarına baktığmız zaman, çok daha sert gruplarda nispeten etkili yarışlar koştuğunu gördüğümüz ELLIANNA'nın bugün karşılaşacağı rakiplerden biraz daha üstün bir kumaşa sahip olduğuna inanıyor ve riskli de olsa bu kısrağı günün limanı olarak öneriyorum.

3.AYAK: Genel puanlamanın çok gerisinde kalıp bizm favorimiz olduğu koşuyu kazanarak güvenimizi boşa çıkarmayan SUERDEM o gün geride bıraktığı rakiplerinden çokta farkı olmayan rakipler yanında bir kez daha birinciliğin en güçlü adayı olur. Behice'ye Behice'den de Uçanbey ve Uçan gibi kalite safkanlara dayanan anne kan hattıyla BAŞKONAKLI favorinin en ciddi rakibi olur. İlgilge ve Özmutlu gibi isimlerin anne kardeşi olan KARATEPELİ şahsi düşünceme göre çimi daha iyi koşan KAYANSEL ve son yarışı öncesi ufak bir sorun atlatınca beklentilerin gerisinde bir yarış koşan ÖZMİHRACE bugün genel puanlamanın gerisinde kaldığı koşunun sürprizini yapabilir.

4.AYAK: Kalite kısrak GÜZELKAYA'nın bu mesafelerde çok daha başarılı olduğu gerçeğinin altını defalarca kere çizmişizdir. Bugün hemcinsleri yanında önceliği bir kez daha bu kısrağa vermek istiyorum. Bir yıllık birincilik hasretini sonlandırdıktan hemen sonra start aldığı ikinci yarışını da kazanarak bir anlamda sınıfının hakkını vermeye başlayan YÜKSEK UÇUŞ ve kalitesinin hakkını koşmaya başlayan bir diğer kısrak ZENGİNCE ilavesi ile bu ayağı geçme ihtimalimiz yüksek olsa da NİLDA, GÜLFEM sonrası hepsi yazalım derim.

5.AYAK: Bölünen maidenin altılı ganyanın beşinci ayağını oluşturan kısmında birbirine denk dört taya eşit şans verelim derim. Bunlar; AŞANBEY, EDATORUNU, MORMUKADDES ve KAMERTAY sıralamasıdır.

6.AYAK: Şartlı-19 bir diğer adıyla 3 yaşlı ve/veya 4 yaşlı Arap taylarının maiden koşusu anlamı idafe eden günün kapanış ayağında, son İstanbul yarışına hayran kaldığım PAMUK NİNE'ye ilk şansı veriyorum. Luxor/Giaro orijinin çok gerisinde yarışlar koşsa da kendisinden çok fazla farkı olmayan rakipler yanında DUCHESSE VIVIENNE uzundan kısya dönüyor olmaktan etkilenmezse NİLOŞ her hafta koşan GOLDMARK ve DJANGO bütçemiz dahilinde ayırt rtmeden değerlendirmeye alacağımız isimler olmalıdır.

9-6-2-4///2///1-2-4-5-7///4-6-7-1---HEPSİ///1-7-8-3///13-8-9-1-5

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...