Eray Balcı'nin İzmir at yarış tahminleri

İzmir at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

12 Ağustos 2018, Pazar 08:56
- A +
Eray Balcı'nin İzmir at yarış tahminleri

12 Ağustos Pazar İzmir at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

ESKİ GÜNLERİNDEN KESİTLER SUNMAYA BAŞLAYAN ''KIŞLALI'' BİR KEZ DAHA KAZANIR...

1.AYAK: Çoğunluğunun bu yılın başlarından sonra düşüşe geçen safkanların mücadelesinde DEMİRRIFKI Ankara serüveninden sonra eski günlerini mumla arar hale gelen OSMANİYE ÇOCUĞU son yarışında sert rakibi Dombra arkasında ikinci kalan RECO bir yarışı diğerine tutmuyor olsa da koşacağım derse bu rakipleri geçebilecek potansiyele sahip BİNGÖLLÜM Handikap-16 koşuyu az atla geçmek isteyecek kuponlar için yeterli olacaktır. Henüz yarış kazanma başarısı gösteremeyen PETTIN BLUE bol kilosunun hatırına geniş planda değerlendirmeye alacağımız ilk isim olmalıdır. Dört yaşının ortasında birincilik ile tanışan SUPER ALP bu kez daha denk rakipleri bulan BABİ son birinciliğini bu pistte kazanan EL MIRADOR daha sonra şanslı gördüğüm isimlerdir.

2.AYAK: Son iki yarışında sert rakibi Arslanturbo karşısında çaresiz kalan SERRASULTAN bu hafta idman pistinin yıldızı olan ekürisi Başkonaklı ile birlikte iştirak edeceği koşuda favorimdir. Özhaber ve Güntay gibi kalite safkanların anneden kardeşi olan Acıbadem’in yavrusu KICILCIM kumaşının hakkını verdiği yarışının ardından favorinin ilk ve tek ciddi rakibidir.

3.AYAK: Adilabi, Bürebey ve bu ikiliye ön tarafta muhtemelen çok erken eşlik edecek olan Hergele’nin varlığı ister istemez yarışın normalin çok daha üzerinde bir tempoyla koşulmasına sebebiyet verecektir. Olası bu yüksek tempo ise en çok KIŞLALI’ya yarar. Düzlük dönüldükten sonra yapacağı etkili atakları ile bütün rakiplerini bastırıp aynayı gören ilk isim olacağına inandığım bu safkanı günün bankosu olarak öneriyorum.

4.AYAK: Wembley gibi kalitenin anne-baba bir öz kardeşi olan DUŞO MOYA yarış hazırlıklarının hakkını vermesi halinde bu koşudan birincilikle ayrılan tay olur. Montjeu yavrusu Sasicha’nın Captain Rio’dan olma oğlu HAVE A NICE TRIP bu tayın öncelikli rakibidir. Eagle Eyed, Danehill ve Country Reel gibi aygırların da babası olan Brahms’ın yavrusu Miss Brahms yavrusu DEDEMİR ve SZIGETZAR ile SHINING STAR sürprizde değerlendirilmelidir.

5.AYAK: Baydöker ve Dymaxion ikilisinin olduğu bir koşunun yavaş gitme ihtimali yok denecek kadar az olsa gerek. Her iki safkan da kendi stillerinde koşarlarsa MIZZEN OF TURKEY bu kez etkili sprintiyle aynayı gören ilk safkan olacaktır. Bu ara tırnaklarının ucunda olan ILDIR RÜZGARI da bu gidişatı değerlendirebilecek isimlerden biridir. Gününde olduğu zaman çok ters neticeler alabilen SİDELİ ve mesafeye yatkın SKYNET bu ayağı daha rahat izlememiz için yeterli olacak safkanlardır. Yarış benim düşüncemin aksine daha yavaş giderse; DAYMAXION birincilik mücadelesinden kesinlikle kopmaz.

6.AYAK: Baştan sona kadar yükü çektiği yarışın son metrelerinde King Dadaş’a ciddi fauller yaparak rakibini olası birinciliğinden eden CORNELLIAN bugün, o yarışının biraz daha üstüne koyabilmesi halinde kazanmasını beklediğim safkandır. Bu mesafeleri seven AKARCA KHAN başta olmak üzere AKSAKALLI, LAS TERRENAS ve GÜÇLÜ KIZ sırasıyla rakipleri olur. Bütün Fanatik/Hipodrom okurlarına bol bol şans, bol bol kazanç dilerim…

6-3-1-7-9-10-5-2///5-10///6///7-2-1-5-9///4-2-5-6-1///5-2-3-4-1


YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...