Eray Balcı'nın Elazığ at yarış tahminleri

Elazığ at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

08 Ağustos 2018, Çarşamba 12:38
- A +

8 Ağustos Çarşamba Elazığ at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

STEEL CLAW ve OĞLUM RECEP BANKOLARIM...

1.AYAK: Geçen hafta bugün Hadikap-15 koşuda boy gösterirken Zemani arkasında elde ettiği yakın ara ikinciliği ile dikkat çeken LİMONCELLO bir anlamda Rodoplu gibi kalitenin anne kardeşi olduğunu hatırlatan yarışı sonrası geldiği Şartlı-3 koşunun en şanslı ismi olur. Grubun beş birinciliğe sahip tek ismi olma özelliğiyle dikkat çeken EZCAN zor kazanan rakipleri yanında yarış kariyerinin altıncı birinciliğine uzanabilir. Form durumları, mesafeye yatkınlık ve sıklet şartları gibi faktörler bu ikiliyi rakiplerinden çok daha ön planda değerlendirmemiz için yeterli nedenler olup, küçük ve riskli kuponlar için bu isimleri kafi görüyorum. Her iki isim de beklentilerin gerisinde koşarsa, birinciyi tahmin etmenin çok zor olacağı günün başlangıç ayağında; PIRATE KING, TINASOĞLU, AYDOSHAN ve LADY IRMAK sırasıyla değerlendirilmelidir.

2.AYAK: Bu kez rakiplerine ciddi anlamda kilo verecek olan DİLAVERAĞA son yarışını kazanırken bizi mahcup etmeyen KILÇIK Elazığ’a geldikten sonra yeniden çıkışa geçen ADAM ve 4/2 yaptığı jokeyi idaresinde yatkın olduğu mesafeye çıkacak olan LİDEREFE H-17 mücadelenin eşit şanslı isimleridir. Önlerde istediği tempoyu kurabilmesi halinde DELİCİHAN yarış ne kadar süratli giderse var olan şansı bir o kadar artacak olan BÜNYAN benzer karakterli rakiplere rağmen bu ara tırnaklarının ucunda olan ROJHAT KIZI yine gidişat odaklı önlerde sert tempo arayan safkanlardan ŞUBATHAN ve bomboş sıkletleriyle; SAĞNAKHAN ve BİLEKKAYA yazarak sürpriz arayışına girebiliriz.

3.AYAK: Son yarışında çok sert rakiplerden etkilenen MOONBOW bugün muhtemelen tempoyu belirleyen ismin kendisinin olacağı yarış gidişatında aynı zamanda yarışın bitiriş derecesini de belirleyen olmaya çok yakın. Kısa ve orta mesafelerde daha etkili olduğuna inansam da müthiş formuyla SIMENTAL başta olmak üzere İLKNUR SULTAN, ROJHATAĞA, NİZAMİ, SERHOŞ DEDE ve SAALİH sırasıyla rakipleri olur.

4.AYAK: Yarış hayatının ilk deneyiminde anne genlerinden almış olduğu üstün süratiyle beğenimi kazanan STEEL CLAW o gün için tecrübeli rakibi Mirzebin’e iki boy farkla geçilerek ikinci kalmıştı. Sonrasında iki aylık araya giren tayın uzun zamandır idman pistinde olduğu ve kusursuz işlerle bu koşuya hazırlandığının duyumu almam sonrası, 1200 mesafeli koşuyla sahalara döneceği koşuda günün ilk bankosu olarak önermek düşüyor.

5.AYAK: Bir süre geri alınıp eksik işlerle girdiği yarışında geçilmezliğini kaybeden OĞLUM RECEP bu kez kusursuz işlerle gireceği koşunun favorisi ve günün ikinci bankosu tercihimdir.

6.AYAK: 3 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarının Handikap-14 mücadelesine, genel puanlamanın sürpriz ismi BEYZAM ile başlamak istiyorum. Seri stiliyle bildiğimiz kısrak 3 kulvar avantajıyla 1200 mesafesini bir çırpıda bitirebilir. Grubun an itibariyle en iyisi konumundaki AIGAI ve yarış hayatı sınıra gelince soluğu Elazığ’da alan CANKUZEY günün kapanış ayağının olmazsa olmazlarıdır. SESİL SULTAN, DİŞİDİ, PASPARTU, GİZEM LION, MESTANLI ve PEEKAY sürprizde değerlendirilmelidir.

11-4-2-3-9-10///9-12-13-3-8-4-5-2-14-15///5-1-4-6-3-9///5///2///6-3-11-2-4-8-7-14-1

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.