Eray Balcı'nın Bursa at yarış tahminleri

12 Ekim Cuma Bursa at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

12 Ekim 2018, Cuma 10:41
- A +
Eray Balcı'nın Bursa at yarış tahminleri

12 Ekim Cuma Bursa at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

BİLİNEN KALİTESİYLE YURTTAY...

1.AYAK: Babamenduh, Altunsaray ve Ruat'ın ağırlıklı olarak kum pistte, Bilgininoğlu ve Kaftan'ın ise ağırlıklı olarak kısa mesafeli koşularda başarı sağlamış rakiplerden oluşan grupta, şahsen bu pist ve mesafeye en yatkın isim olduğuna inandığım YURTTAY aleyhine bir mesafe olan 1400 mesafesinde boyun-burun farklarıyla üçüncü kaldığı yarışının ardından, yeniden çok daha yatkın olduğu mesafeye çıkacak olan safkanı daha önce yarışlar kazandığı aprantisi idaresinde günün limanı olarak öneriyorum.

2.AYAK: Kapalı gözlük ve Dilbağı takı ilavelerinin ardından start aldığı koşularda güçlü kan hattına yakışır yarışlar koşmaya başlayan HOPPA yarış hayatı süresince özellikle kum pistte başarılı sonuçlar elde etmeyi başarmış Gülzeycan'ın yavrusu NİHANHANIM tıpkı annesi gibi kuma çıkınca kumaşını belli eden son yarışının ardından bugünün en iddialı taylarından biri olur. Pedigrileri ve anlık form durumlarını dikkate aldığımız zaman bu ikili grubun önünde değerlendirilmeyi fazlasıyla hak ediyor. Bu ayağı az atla geçmek isteyecek kuponlar için yeterli gördüğüm ikilinin yanına rakip arayan kuponlar; GİZLİ GİZLİ, SERVİNİSA, TEKBAŞINA, BAĞLAM ve HANAYLI sırasıyla öneririm.

3.AYAK: Bugün için genel puanlamanın oldukça gerisinde kalan ancak son yarışıyla takibime giren ÖMER COPPER o yarışının bir çıt daha üstüne koyabilirse 1,5 yılı bulan birincilik hasretine son veren isim olur. Sıfır puan koştuğu dönemlerden itibaren kumaşı konusunda uzun uzun yorumlar yazdığım RAY OF SUNSHINE klasını bulan yarışlarıyla güvenimizi boşa çıkarmadı. Devam eden müthiş formu ile tartışmasız kuponlarda yer alacaktır. Bu kiloyu rakiplerine verebilecek gücü olan GÖLCÜKLÜ ve bu mesafelerin iyisi KUPALIM ilavesi ile rahat bir yarış izleriz diye umut ediyorum.

4.AYAK: İstanbul'da sert rakipler yanında etkisiz kalan QUEEN OF PROTI yeniden namağlup olduğu pistte favorimdir. Henüz gerçek gücünün yarısını dahi koşamadığına inandığım SURPRISE LOVE kusursuz işlerle gireceği koşuda olmazsa olmazlarımdan biridir. Pisti biraz yumuşak veya ağır bulacak olursa ELAM ve bir üst grup olarak adlandırabileceğimiz rakipler yanında start aldığı yarışı tatminkar olan ANATOLIAN PEARL sonrası BRAVE AIR ve EASTENDERS sürprizde değerlendirilmelidir.

5.AYAK: Son uzun mesafe tercihini çok anlamsız bulduğum HERE IN BLUE yeniden kısa mesafeye döndüğü koşuyu çıktığı gibi kazanabilir. Dört aylık aradan sonra yarış gören TİNEMİS'in genel puanlamanın çok gerisinde kalması kesinlikle dikkate alınmasın, bugünün büyük sürprizini bu kısrak gerçekleştirebilir. BALYECİ SALİH ve YILMAZHAN daha sonra önereceğim isimlerdir.

6.AYAK: Bölünen maidenin altılı ganyanın son ayağını oluşturan kısmında; takibimde ki tay ROZA ATEŞİ seri stilinin avantajıyla bir çırpıda bitirebileceği mesafenin en şanslı tayı olur. Rakipleri; ASMİN GELİN, AKŞEKER ve CEBELKIZ olur.

2///4-7-2-8-10-1-3///9-5-1-4///2-8-1-3-6-7///3-8-1-2///8-2-1-4

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.