Eray Balcı'nın Adana at yarış tahminleri

Adana at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

08 Ekim 2018, Pazartesi 10:18
- A +
Eray Balcı'nın Adana at yarış tahminleri

8 Ekim Pazartesi Adana at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

KALİTESİNE İNANDIĞIM ''ENİSKEREM'' GÜNÜN LİMANI OLUR..

1.AYAK: Altılı ganyanın başlangıç ayağında aradaki sıklet farkları neticeye doğrudan etki edebilir. Bu yoldan ilerleyecek olursak, hem son yarış performansı çok parlak hem de bugün rakiplerine ciddi anlamda kilo verecek olan LHAZAREEN birinciliğin en güçlü adayı olur. Adana pistini ve özellikle bu mesafeleri çok seven DESTİNO bu aprantisiyle arka arkaya kazandığı yarışlarla bir anda ciddi ivme yakalayan SEMİH BEY gününde olduğu zaman bu mesafelerde çok ters yarışlar koşabilen VASILY geriye dönük performanslarına bakıldığı zaman Adana çim pistinde bam başka koştuğunu gördüğümüz MINT COPY çok süratli gidecek koşuyu sonlarda yapacağı güçlü ataklarıyla lehine çevirebilir. Son yarışları biraz beklentileri gerisinde kalsa da uyumlu ve yetenekli aprantisiyle MY SWETY BOY günün büyük sürprizini gerçekleştirebilir.

2.AYAK: Daha önce hiç koşmamış 2 yaşlı İngiliz taylarının Şartlı-1 mücadelesinde, kısa mesafeli koşularda elde ettiği başarılarla nam salmış Aryuş gibi kalite kısrağın yavrusu olan BASRALI KIZ biraz annesine çekecek olursa yeterli hazırlıklarla gireceği koşunun galibi olur. Çok zor kazanan karakteriyle bilinen İskeçe'nin anne kardeşi ROERMOND için grubun en pişkin taylarından biri olduğunu söyleyebilirim. Erken gelişen yavrular veren ve taylık süreçlerinde çok fazla pist ayırt etmeyen özellikleriyle bilinen Bosporus'un yavrusu ÇUKUROVA YAĞIZ ve ülkemizde yavruları koşmaya başlayan El Corredor'un kardeşi olan bir annenin yavrusu BEYBORA günün bu ayağında sırasıyla önereceğim taylardır.

3.AYAK: Çoğunluğunun kısa mesafe performanslarının çok daha etkili olan 4 ve yukarı yaşlı Arap safkanlarının mücadelesinde her türlü sürpriz sonuca açık bir yarış bizleri bekliyor. Kalite olarak bu rakiplerden üstün gördüğüm YIRTLAZ'ın daha önce bu gibi mesafelerde hiç birinciliğinin olmaması beni yanına rakip aramaya itse de ilk şansı bu safkana veriyorum. Önlerde istediği tempoyu kurabilirse AKUSTİK bir hafta uzun, diğer hafta kısa yarış tercihlerine rağmen eli kulağında olan İNCİRLİ TEPE takip atım KOŞUKHAN ve yine mesafe dezavantajına rağmen çok beğendiğim aprantilerden biri olan İsa Akyavuz idaresindeki STARBİR benim süzgecimim yukarından kalan isimlerdir.

4.AYAK: Son yarışının kazanırken güvenimizi boşa çıkarmayan MY INFINITY seri stilinin avantajıya 1200 mesafesini çıktığı gibi bitirmeye yakın. Çimin istikrarlı kısrağı Justin Time temsilcisi LUCKY FOOT ve Nurettin Şen'in kantarmasında çok etkili yarışlar koşmaya devam eden PRENSES NİLÜFER ikilisi bu tayın rakipleri olur.

5.AYAK. Bu kiloyu rakiplerine verebilecek güce sahip FOREST EAGLE tempolu gidecek yarış gidişatında COMPANERO benzer stilli rakiplere rağmen KAISER SOZE bu ayağı az atla geçmek isteyecek kuponlar için yeterli gördüğüm safkanlardır. Geniş bütçeli kuponlara; SAMRAVHAN ve HAKK HANI öneririm.

6.AYAK: Kalite olarak bu rakiplerden çok daha üstün gördüğüm ENİSKEREM beşinci yarışı bulan birincilik özlemine bugün son noktayı koyar, Az atlı ancak plaselerle farklı seviyelere gelebilecek Adana programında günün limanı adayımdır. Bütün Fanatik/Hipodrom okurlarına bol bol şans, bol bol kazanç dilerim.

12-2-1-4-8-5///7-5-2-1///4-2-3-10-1///1-3-4///1-8-3-4-2///1

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.