Eray Balcı'nın Şanlıurfa at yarış tahminleri

Şanlıurfa at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

16 Nisan 2018, Pazartesi 11:44
- A +
16 Nisan Pazartesi Şanlıurfa at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.
 
YARIŞ GÖREN ''BABANIN OĞLU KEMAL'' KAZANMAYA ÇOK YAKIN...
 
1.AYAK: Geriye dönük yarışlarını incelediğimiz zaman, yarış hayatının bütün başarılarını 1200-1400 mesafelerinde elde ettiğini gördüğümüz STAR OF ROCK son birinciliğini kazandığı aprantisi idaresinde, yine son birinciliğinde start aldığı 1200 mesafesinde favorimdir. Anne kardeşi Valencia İstanbul’da gövde gösterisi yapmaya devam ederken iki yaş büyüğü SAWYER kardeşinin çizgisinden çok uzak olsa da bu pistte, bu rakipler yanında genelde söz sahibi olmayı başaran isim olarak favorinin ciddi rakibidir. Bu ara çok iyi durumdaki SIMENTAL uzun aradan sonra ilk kez tecrübeli bir jokeyle piste çıkacak olan ÖZÜN ile birlikte beş aylık araya rağmen 1200 mesafesinde nefes sorunu yaşamayacak olan MY HEART altılı ganyanın başlangıç ayağının diğer şanslı isimleridir.
 
2.AYAK: Altunbir, Archipelagos, Alangoya ve Frenkbağı gibi ayağına seri safkanların startla birlikte ön tarafa hamle yapacakları koşuda çok yüksek bir tempo olacağı gün gibi aşikar. Olası bu yüksek tempo ise son metrelerde yapacakları ataklarla sonuca ulaşmayı başaran isimlerin ekmeğine yağ sürecektir. Bu karakterdeki isimlerin kimler olduğuna geçecek olursak; DENİZCİKIZI, DORUGÜZEL, DEHA HANIM ve ATAKAN YELİ kare ası şeklinde öngörü de bulunabilirim.
 
3.AYAK: En yakın rakibine 4 saniye fark yaptığı koşuda yarış hayatının en sükseli birinciliğine uzanan ZEMANİ aynı mesafeye çıkacak olup, bugün için değişen tek şey aprantisi olacak. Aprantisiyle uyum sorunu yaşamazsa o görüntüyü veren atın bugün de birincilik mücadelesinde başı çekmesi gerekir. Aynı aprantisiyle 3/2 yapan TUBAN KAMA Adana pistinde benzer mesafede kazandığı ve tabela içerisinde yer aldığı yarışlarıyla bildiğimiz RENOWN mesafe yatkı orijiniyle POWER STAR ve uzayan mesafeleri bulunca daha etkili koşmaya başlayan BAYRAMPAŞALI rakiplerine oranla hafif kilolu sıkletiyle iddialı olabilecek isimlerden biridir.
 
4.AYAK: Bu pistte start aldığı hemen hemen her koşu yorumlarımda yer vermeme rağmen sürekli bir sorun yaşayıp sonuca ulaşmayı başaramayan CEFAKEŞ startı iyi alabilirse süratli gidecek yarış gidişatında bu kez sonuca ulaşan safkan olabilir. Son Adana yarışını ölçü almadığım KAÇAR FEVZİ ve gününde olduğu zaman bu gruplara diş geçirebilen PEKKURT üçlüsünü ayrımsız kuponlara yazalım. Y-2 Aprantilerine mahsus koşuda; GÖKBAKIR ve YİĞİTEFEKAAN ihmale gelmez.
 
5.AYAK: Rakiplerine oranla çok daha istikrarlı isimler olan; BABA ABDULLAH, ESENPOYRAZ, OTANTİK ve KARA ATEŞ arasındaki mücadele birinciyi belirler.
 
6.AYAK: Bu pist ve mesafeye çok yatkın bir isim olan Strom Tracks ile anneden kardeş olan BABANIN OĞLU KEMAL dört aylık aranın ardından pistlere geri döndüğü koşuda, çok beğendiğim padok görüntüsünün de hakkını verip, son metrelerde kondisyon sorunu yaşadığı koşudan üçüncülükle ayrılmayı başarmıştı. Bugün artan yarış nefesiyle piste çıkacak olan tayın maiden macerasına son vermesini bekliyorum.
 
1-7-3-9-6///16-3-6-1///4-2-3-13-9///7-2-4-8-10///5-2-6-3///1
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.