Eray Balcı'nın Kocaeli at yarış tahminleri

Kocaeli at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi. 

16 Şubat 2018, Cuma 09:42
- A +
16 Şubat Cuma Kocaeli at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi. 
 
''ASLANCAN'' BAŞLAR, ''YILDIZHAN STAR'' BİTİRİR...

1.AYAK: Uzayan mesafede start aldığı ilk koşudan birincilikle, ikinci deneyiminden de dördüncülükle ayrılmayı başaran ASLANCAN benzer deneyimleri yaşayan rakiplerinden çok daha etkili performanslar sergilemiş gözüküyor. Genellikle aynı jokeyi idaresinde izlediğimiz bu safkan birinciliğin en güçlü adayıdır. Mesafe deneyimi ve performans, rakiplerinin form durumları ile jokey uyumu gibi faktörleri göz önünde bulundurduğumuz zaman rakiplerinden çok öne çıkan bu ismi günün ilk bankosu olarak değerlendirmeye alabiliriz. Aksi taktirde birinciyi tahmin etmek çok zorlaşacak ve geri kalan rakiplerinin tamamına eşit şans vermek gerekecek.

2.AYAK: 2016 yılının iyilerinden, 2017 yılının ise iyi koşup zor kazananlarından olan BERATBEY Atasoy arkasında elde ettiği ikinciliğini anlamlı kılmak istiyorsa bu grubu geçmesi gerekir. Aksi taktirde istikrarsız bir at olma yolunda emin adımlarla ilerlemiş olur. Bursa pistinde benzer mesafeli birinciliği ile ŞAHİNGÖZ bu mesafede ne kadar etkili olacağını çok merak ettiğim kalite safkan ARZAK üç yarışlık birincilik serisinin sonlandığı son yarışında ne yaşayıp 15 saniye geri geldiğini çok merak ettiğim VELİAHT ve bir takım sorunları nedeniyle istikrarsız yarışlar koşan YEŞİLMASKE yarış esnasında sorunları nüksetmezse günün sürprizini gerçekleştirebilir.

3.AYAK: Birincilikle ayrıldığı ilk yarışı sonrası 55 günlük araya giren BABA MUZO yeterli hazırlıklarıyla gireceği 1200 mesafeli koşuda favorimdir. Baba tam bir kum, Anne ise tam bir çim atı olup, kendisi daha çok Baba’ya çeken TAŞKESEN bu pistte ilk kez koşacak olan LIAR son yarışını çok beğendiğim KOCA BAYRAM ve uzun yıllar Bursaspor ve Gaziantepspor’da futbolculuk yapmış Bekir Ozan Has’ın OHETİKA’sı bütün birinciliklerini elde ettiği Kocaeli’de yeni bir başlangıç için piste çıkacak olup ihmale gelmeyecek isimdir.

4.AYAK: Çilli Çocuk ve Harputlu Gaggoş gibi kalite safkanların anne kardeşi olan ELAZIĞ GÜZELİ orjini itibariyle daha başarılı yarışlar koşmasını beklediğim uzayan mesafeyi bulduğu koşuda favorimdir. Bu pistte çok zor geçilen (7/5) GÖNÜL KIRMAZ Lavokato, Duke Of Kent ve Green Baron gibi kalitelerle kardeş olan GREEN DUSHESS favorinin en ciddi rakipleri olur. İstanbul’da start aldığı koşularda mesafe isteyen bir tay olduğunun izlenimini veren SLIENT WISPER günün sürprizini yapabilir.

5.AYAK: Son iki yarışında benzer rakipleri geçmeyi başaran SERBEYHAN önlerde temposunu kurabilirse TOVİN iki yarıştır az farklarla geçildiği rakibinden rövanşı almaya çalışacak olan BLACK ADLER kalabalık koşunun eşit şanslı isimleridir. Altılı ganyanda yükske ikramiye hedefleyen kuponlar; YEŞİLLİ BEY, İLKERBEYLİ, BIG MAN, PARLAN, ZÜLFO KİRVE, ALHUN ve DESELATOR sırasıyla dikkate alabilirler.

6.AYAK: Uzun ara sonrası geri dönüşü kazanarak yapan ve bir sonraki yarışından da birincilikle ayrılmayı başaran mesafenin istikrar abidesi YILDIZHAN STAR  bu formuyla zor geçilir. Muhtemelen tempoyu belirleyen ismin kendisinin olacağı yarış gidişatında, koşunun bitiriş derecesini de belirleyen isim olmasını beklediğim safkanı günün ikinci bankosu olarak öneriyorum. Rakip arayan dostlarım; devam eden müthiş formuyla VELİAHT’ı yazabilirler.

6///3-6-2-1-7///4-1-2-3-5///2-1-3-6///13-8-6-9-5-11-2-1-10-16///2-----1
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.