Eray Balcı'nın İzmir at yarış tahminleri

İzmir at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

31 Mayıs 2018, Perşembe 10:42
- A +
Eray Balcı'nın İzmir at yarış tahminleri
31 Mayıs Perşembe İzmir at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

TURKISH LEGEND SERİYE DEVAM EDER...
 
1.AYAK: Garavas gibi ayağına seri bir safkanın anne kardeşi olan DRONE çok uzun zamandır hazırlanıp, kusursuz işlerle gireceği koşuda ilk şansı vereceğim taydır. İzmir çiminde elde ettiği başarılarla bildiğimiz Canşen’in anne kardeşi olan Torok temsilcisi EL PATRON rakiplerine göre startı biraz tereddütlü aldığı her iki yarışı da tatminkar olan UN AMOR start aldığı her iki koşuda da ayağına seri bir tay olduğunun izlenimlerini veren KARA ŞEKER ve kalite kısrak Bade’nin temsilcisi BIG BABY İzmir’de altılı ganyanın başlangıç ayağının diğer şanslı taylarıdır. Henüz güçlerine tam olarak vakıf olamadığım 2 yaşlı İngiliz taylarının mücadelesinde; KIZIM AZRA ve PRINCESS RIO ihmale gelmez.
 
2.AYAK: Bursa’da Jandarma Koşusunda aylar sonra çim piste çıkarken, zaten yüksek tempoda cereyan eden koşuya çok erken eşlik etmesine rağmen benim nazarımda sınıfı geçen ALWAYS FIRST yarış kariyerinin ilk birinciliğini elde ettiği pist olan İzmir çim pistine çıkacağı koşuda favorimdir. Uzun mesafe deneyimlerinde henüz beklentileri karşılayamamış olsa da Branzini gibi bu mesafelere yatkın bir safkanın anne kardeşi olan DIVINE BEAUTY kış sezonunu dolu dolu geçirince, yaz sezonunda keskin bir düşüşe geçen PRENSES MELEK babası Torok’un hatırına bugün etkili bir performansa imza atana kadar son bir kez daha yorumlarımda şans vereceğim isim olacak. Henüz beklenen sıçramayı yapamamış olsa da kumaşına inandığım MAVİŞ ve bu mesafelere yatkın anne kan hattıyla TEKİLA sağlam kuponlarda bulunsun diyeceğim isimlerdir.
 
3.AYAK: Kısa-uzun/çim-kum demeden çok istikrarlı neticeler elde etmeye devam eden SANAY bu formuyla favori olmayı hak ettiğini düşünüyorum. Özhaber ile öz Güntay ile anneden kardeş olan Bekonya’nın yavrusu VİKONYA kan hattı itibariyle daha başarılı olmasını beklediğim pistte favorinin en ciddi rakibi olur. Son yarışlarında sert rakiplere çarpılan MADAM ELLİ daha denk grupta ihmale gelmez.
 
4.AYAK: Kum pistte yaptıklarının çok daha fazlalarını çim pistte yapabilecek kağıda sahip olduğunu belirtip, günün bankosu olarak önerdiğim koşuyu kazanarak beni mahcup etmeyen TURKISH LEGEND müthiş eşkali ve yarış sınıfını bulan görüntüsüyle bir kez daha günün limanı adayımdır.
 
5.AYAK: Daha önce sekiz kez aynayı en önde geçmeyi başardığı aprantisi İbrahim Baguç idaresinde piste çıkacak olan GÜNGÖR AĞA temposunu belirleyeceği koşunun bitiriş derecesini belirlemeye çok yakın. Yarışı koşturduğumuz zaman, temposunu bozabilecek baskın bir karakterin olmayışı bugün için en büyük avantajı olacaktır. Bu pist ve mesafenin istikrarlısı MUHRİP gördüğü yarışların ardından KIŞLALI ilerleyen yaşına rağmen istikrarlı çizgisinden ödün vermeyen ŞAHPAZLI ve kısa bir süre aranın ardından bir yarış gören KAFADAR günün en uzun mesafeli yarışının sırasıyla şanslı gördüğüm isimleridir.
 
6.AYAK: Günün son ayağına geldiğimiz zaman kalite olarak bu rakiplerden çok üstün gördüğüm sevgili dostum İsmail Karaman’ın LADY CARINA’sı birinciliğin en güçlü adayı olup, günün ikinci bankosu adayımdır. Altılı ganyanda yüksek ikramiye hedefleyen kuponlar; MOI JIZNI, BOSPHORUS BEAUTY, CEREMONY ve MASTER OF THE WIND sırasıyla öneririm.
 
2-3-10-7-6-8-9///3-1-2-11-5///1-2-4////6///6-3-8-1-5///2-8-3-4-6
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.