Eray Balcı'nın Bursa at yarış tahminleri

20 Temmuz 2018 Cuma Bursa at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

20 Temmuz 2018, Cuma 12:06
- A +
Eray Balcı'nın Bursa at yarış tahminleri
20 Temmuz Cuma Bursa at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

BURSA'DA CAHİT AĞA BANKOM!

1.AYAK: Çim pistte start aldığı her koşu başarılı koşmasına rağmen hep formda rakiplere denk gelince tabelanın içerisinde yer bulmakla yetinmek zorunda kalan AS DE COEUR için bu kez rakiplerin bir hayli denk olduğunu düşünüyor ve ilk şansı bu isme veriyorum. Düzlüğü 100 metreye yakın geri döndüğü koşuyu Aslan Adam’a baş farkıyla kaybederken etkili sprintiyle göz kamaştıran CUTTHROAT hiç kuşkusuz o görüntüsü sonrası çıkacağı koşunun en iddialı isimlerinden biri olacaktır. Aynı koşunun bana göre beklentilerin gerisinde kalan ismi KARAHİNDİBAYA ve yine favorisi olduğu koşuda yokları oynayan MISS TUDOR özellikle Marlin’e dayanan anne kan hattıyla uzayan mesafede çok daha etkili olabilir düşüncesiyle geniş planda şans vereceğimiz bir diğer tay olmalıdır.

2.AYAK: Yarış hayatının ilk deneyimine 2-3 boy kadar tereddütlü başlayınca agf oranlarında 3. At konumunda olduğu koşuda beşincilikle yetinen CAHİT AĞA bugün aynı sorunu yaşamaması halinde ikinci deneyiminde maiden macerasına son noktayı koyan tay olur.

3.AYAK: Favori olarak önerdiğimiz koşuyu kazanarak bizi mahcup etmeyen FEHİMAN benzer kilo şartlarından bir kez daha favorimdir. Yurt dışında getirilen özel nal ile iştirak ettiği koşularda daha bir etkili olan KALAYCIKAYA kısa sprintini doğru zamanda yapabilirse favoriye en ciddi rakip olur. Son yarışında ağır sıkletinin altında ezilen KRALINADAMI benzer şartlarda nasıl koşacak izleyip görelim. Mesafe potansiyelli bir isim olduğu için kuponlara yazalım derim. Kısa ve orta mesafedeki ilk yarışını kazanır olarak takip listemizde yer alan EFE YÜREK için 1800 en üst limit olmakla beraber etkili formuyla zoru başarabilir. Gördüğü yarışlar sonrası iyi duruma gelen URLA DESTANI yok denecek kadar az olan çim pist performanslarına rağmen ısrarla çim koşulmaya devam edilen KIZGINÖFKE’nin o yarışlarını ölçü almayalım derim. Bugün kuma çıkacağı koşunun büyük sürprizini yapabilir. Mesafenin iyilerinden CATCH MONEY geniş planda değerlendirmeye alacağımız isimlerden biri olmalıdır.

4.AYAK: Kısalan mesafede ESER kazanmaya çok yakın. İlk kez ters piste çıkmaktan etkilenmezse BİRKASIM ve 2400 mesafesinden 1200 mesafesine dönmenin mantığını çözememiş olsam da kalitesiyle bu açığı kapatabilecek olan ESANADOLU sırasıyla rakipleri olur.

5.AYAK: İdman pistinde dereceli işleriyle parmak ısırtan ŞAHSANCAK görüntüsünü yarışına yansıtması halinde bugünün kazananı olur. Rakipleri; KARA ATİK, KIVRAKTAY ve BORALTAN olur.

6.AYAK: Genel puanlamanın çok gerisinde kalıp değerlendirmelerimizde yer alan koşuda Best Spot’a çok az farklarla geçilen BABAEMİR için güçlü anne kan hattından dem vurmuştuk. Black Blood gibi kumun iyisinin yavrusu altılı ganyanın son ayağında ilk şansı vereceğimiz safkan olmalıdır. Son yarışına hayran kaldığım CRUYFF yeni ilgililerinde adeta yeniden doğan SAFİR KIZ bu pistte start aldığı tek koşudan ikinciliği bulunan GÜRMAN AĞA Adana’dan takibimizde olan KUBİ DAYI ve ağır kilosuna rağmen bu grupta NEWTRANSATLANTIC günün kapanış ayağının diğer şanslı isimleri olur.

5-1-8-9///4///9-10-4-6-5-11-1///2-4-5///6-3-4-9///14-17-5-1-13-2
 

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...