Eray Balcı'nın Adana at yarış tahminleri

Adana at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

18 Şubat 2018, Pazar 12:50
- A +
18 Şubat Pazar Adana at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.
 
BİR KEZ DAHA ''ARTUKLU''
 
1.AYAK: Yarış kariyeri süresinde uzun mesafeli koşularda elde ettiği başarılarla nam salmış bir kısrak olan Lalla Mina’nın oğlu AFTER DEAD bugün yarış hayatının ilk uzun mesafe deneyimini yaşayacağı koşuda klasına yakışır bir performans sergileyip sonuca ulaşan tay olabilir. Bariyer dibinden güçlü ataklarla gelip ikincilik elde ettiği son yarışında mesafe tutacağını gösteren TRACK BENDER bu mesafe deneyimi tatminkar taylardan biri olan CAPTAIN CEMO ve Sakarya Koşusu galibiyeti yanında Gazi Koşusu ikinciliği ile dönemin en iyi kısraklarından biri olan Nihalim’in yavrusu CHEHALIS ve ciddi trafik problemi yaşadığı koşudan dördüncülükle ayrılırken takibime giren BIG BET altılı ganyanın ilk ayağında sırasıyla önereceğim isimlerdir.
 
2.AYAK: Birbirlerine denk güçler olarak adlandırabileceğimiz 3 yaşlı İngiliz taylarının mücadelesinde, şanslı isimlerin ara sonrası koşacak olmaları yarışı çok daha zorlu kılıyor. Bir sıralama vermek gerekirse; HEADMAN, FUNCTION, MALONES, HAKK HANI ve JAMES arasındaki mücadele birinciyi belirler.
 
3.AYAK: Önceki yarış tercihlerine göre bu kez programı biraz daha sıklaşmış gözükse de müthiş formuyla NOBEL PRINCESS  sertleşen rakiplere rağmen favorimdir. Formda rakibine en son yenilgiyi tattıran SHERMAN OAKS ve ara sonrası yarışlar görerek form tutan PERHANE favorinin en ciddi rakipleri olur. Bütün bu isimlerin beklentilerin gerisinde kalması halinde bu kez devreye; RUMET, GIPSY DANCER ve FLYING BIRD girer.
 
4.AYAK: Bu pistte start aldığı üç koşudan da birinciliklerle ayrılmayı başaran ARTUKLU bugün uzun sayılabilecek bir mesafe olan 1900 mesafesinde start alacağı koşuda bir nevi farklı bir sınava çıkacak. Yine startın verilmesiyle birlikte ön tarafa düşüp, yarışın temposunu belirleyecek ismin kendisinin olacağı gidişatta, temposunu rakiplerine kabullendirme konusunda çok fazla zorlanmayacağını düşündüğüm kalite safkan 9/7 yaptığı uyumlu jokeyi Mücahit Bayır idaresinde günün en sağlam bankosu adayımdır.
 
5.AYAK: Bölünen maidenin günün beşinci ayağını oluşturan tarafında; CLASSIC HARMONY, COMPANERO, YELLOW RED ve THRASPER dörtlüsünün kapışması birinciyi belirler.
 
6.AYAK: Sekiz aylık aranın ardından yarışlar gören UDOH gördüğü yarışların en etkilisi olan 2000 mesafesinde elde ettiği ikincilik sonrası bugünün en şanslı safkanı olur. Genelde iyi koşup kazanma konusunda sıkıntı yaşayan ÖZDEMİR yarış hayatı boyunca en iyi anlaştığı binicisiyle start alacağı koşunun iddialı isimlerinden biri olur. Start sorunu nedeniyle potansiyelini tam olarak göremediğimiz SAGAMI bu handikapı yaşamazsa çok etkili bir yarışa imza atabilir. Küçük ve riskli kuponlar için bu isimler yeterli olur. Geniş bütçeli kuponlar ise; STRIKE HARD ve GREAT RESPECT sırasıyla öneririm.
 
1-9-3-4-2///4-10-11-1-5///6-5-4-9-8-1///1///3-4-10-9///8-9-7-4-2
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.