Eray Balcı'nın Adana at yarış tahminleri

Adana at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

17 Şubat 2018, Cumartesi 10:43 Son Güncelleme: 17 Şubat 2018, Cumartesi 10:45
- A +
17 Şubat Cuma Adana at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi. 

MEKANIN SAHİBİ ''GOOD CURRY'' GEÇİLMEZLİĞİNİ KORUR...

1.AYAK: Yarış hayatının başlangıcından itibaren 24 kez start alan Batınhan’ın bu koşularda 15 farklı jokeyle start aldığı detayı, açıkçası safkanın istikrarsız çizgisinin en net göstergesi olduğu kanaatindeyim. Bugün muhtemelen yarışısın temposunu belirleyecek ismin kendisinin olacağı yarış gidişatında, ilk metreleri idareli geçebilirse sonlarda bütün rakiplerine direnerek kazanan isim olabilir. Ayrıca M.Bayır’ın da bu ata ilk kez bineceğini ve bununla birlikte safkanın, henüz 14 aylık yarış kariyerinde 16 ayrı jokeyle start alarak belki de bir rekora koştuğunu söyleyebiliriz. Çok kötü son 3-4 yarışının ardından Kara Kantos arkasında elde ettiği ikinciliği ile toparlandığını gösteren ZİRVE TAY ısrarlı takibimizi boş çevirmeye devam eden ÇAKIRALİ’nin 14 ayı bulan birincilik hasretine rağmen bu sıkletle bir şansı daha hak ettiğini düşünüyorum. Benzer mesafeli son üç yarışı çok parlak olan OĞLUMEJDER Adana’da altılı ganyanın ilk ayağının eşit şanslı isimleridir. Geçtiğimiz yıl start aldığı son altı koşunun beşini kazanırken, bu yıl çok keskin bir düşüşe geçen JUNIOR SANCAK mesafeye yatkın bir isim olup bu rakipler yanında kesinlikle ihmale gelmez. Bütün bu rakiplerinin eksik koşması halinde ise ne zaman nasıl koşacakları hiç belli olmayan; ÇELEKAN ve MAKBER GÜLÜ ve AGAH devreye girer.

2.AYAK: Kısa mesafeli kum pist yarışlarının istikrarlısı SPARTACUS bu sıklet avantajıyla bir kez daha birinciliğin en güçlü adayı olur. Sorunlarından arınan SHUTKA ve son yarışlarında start aldığı rakiplere baktığımız zaman bu kez çok daha uygun grubu bulan MAHİR BEY favorinin en ciddi rakipleri olur. Bu ayağın sürprizini ise; CARACAS, COCHABAMBA, MISTER RAIN ve STAR SCREAM yapar.

3.AYAK: Çok uzun ara sonrası pistlere geri döndüğü koşuyu bir kenara bırakacak olursak, şanına yakışır bir geri dönüş yaptığını düşündüğüm kaba kumun kralı GOOD CURRY daha önceki dokuz deneyiminden de birinciliklerle ayrıldığı Adana kumunda geçilmezliğini devam ettirerek bir kez daha kazanan safkan olur.

4.AYAK: Çok formda olmalarıyla birlikte bazı tayların mesafeyle ilgili sıkıntı yaşayabileceğini düşündüğüm 3 yaşlı İngiliz taylarının Şartlı-4 mücadelesinde; BECERİKLİHAN, ÖZDEMİR BEY, TAMID, ALEXANDRAPOLI ve WILDEST INDOCHINA bütçemize göre sırasıyla değerlendirmeye alacağımız isimler olmalıdır.

5.AYAK: Yakın zamandaki tek yenilgisini ekürisi Yetim Ahmet’e karşı alan BAY EMİR için 83 günlük bir ara söz konusu. Açıkçası bir uzun galobunun eksik olduğuna inandığım bu safkan kalitesiyle bu açığı kapatabilecek olsa da ben bugün için yanına at yazıp ikramiyeyi cazipleştirmeyi deneyeceğim. Bu durumda; YOLDAŞHAN ve YIRTLAZ ikilisi yeterli olacaktır.

6.AYAK: Kaba kuma adım attığı ilk koşuda uzak farkla birincilik elde ederek maiden macerasına son noktayı koyan PERİ LİNA ikinci deneyiminde ise yaşça büyük rakiplerinin dahi yapmakta zorlandığı bir derece 1500/1.32.61 ile kazanırken rakiplerine kuyruğunu dahi göstermeyen bu yetenekli kısrağın bugünün de kazananı olacağı inancındayım.

9-2-10-8-5---HEPSİ///9-3-1-5-6-7-8///2///1-4-5-3-2///1-5-4///9
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.