"En iyi cevap kazanmak"

Üst üste kaybedilen puanlar sonrasında yarışta geri düşen Galatasaray'da, Rijkaard takımı ayağa kaldırmaya çalışıyor. Hollandalı, “Diyarbakır'ı yenerek eleştirileri azaltmak ve yeni bir başlangıç yapmak elinizde” dedi.

10 Nisan 2010, Cumartesi 04:30
- A +
'En iyi cevap kazanmak'

Sezona büyük ümitlerle ve hedeflerle başlayan, ancak arka arkaya her cephede beklenmedik darbeler yiyen Galatasaray’da, Frank Rijkaard-Neeskens ikilisi takımı hayata döndürmek için yoğun mesai harcıyor. Üst üste gelen puan kayıpları sonrasında ligdeki şampiyonluk yarışında da diğer üç rakibinin gerisinde kalan Sarı-Kırmızılılar’da herkes bir çıkış yolu ararken, teknik heyet de futbolcuları Diyarbakır maçına motive etmenin telaşı içinde. Bir toplantı düzenleyen Rijkaard, eleştirileri azaltmanın tek yolunun Diyarbakır’ı yenmek ve yeni bir galibiyet serisi yakalamak olduğunu belirterek, “Aslına bakarsanız yine her şey bizim elimizde. Kaybedilen bir avantaj var ortada, bu doğru. Ama hedefsizlik asla söz konusu olmamalı. Matematiksel olarak bundan sonra toplayabileceğimiz 18 puan bizi nereye taşıyabilir, bunu görmek ve bunun için mücadele etmek şart. Eleştirilerin olması çok doğal. Evimizdeki Diyarbakır maçını kazanırsak, bu eleştiriler azalır. Biz kazanmayı sürdürdükçe de, yok olur, biter” dedi.

Protesto hazırlıkları
Bu arada Sarı-Kırmızılı bir grup taraftarın, Diyarbakır maçında futbolcuları protesto etmeye hazırlandığı belirtildi. Bilindiği gibi, küçük bir taraftar grubu, Sivas deplasmanı dönüşünde de havalimanı ve Florya’da takıma tepki göstermişti.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...