Emenike depremi! 6 - 8 ay...

Las Palmas’a kiralık giden Emenike’nin İspanyol ekibindeki macerası hiç forma giymeden tamamlandı. Dizindeki kronik sakatlık nedeniyle ameliyata girmesi gereken futbolcu sezonu kapattı.

10 Mart 2018, Cumartesi 13:57 Son Güncelleme:
- A +
Emenike depremi! 6 - 8 ay...
Fenerbahçe’nin eski oyuncusu Emmanuel Emenike’nin Las Palmas Kulübü’ndeki kiralık dönemi başlamadan sona erdi. Olymipakos’un sözleşmeli futbolcusu olan Nijeryalı forvet, sezon sonuna kadar İspanyol ekibine gönderilmişti. 
 
Önce kilo, sonra sakatlık
 
Ancak takıma katıldığında fazla kiloları olduğu için oynatılmayan 30 yaşındaki oyuncu, tam kilolarından kurtulmaya başlarken, sonrasında ise sakatlandığı için forma giyemedi. Perşembe ve Cuma günkü idmanlara sakatlığın nüksetmesi nedeniyle katılamayan Emenike’nin dizindeki sıkıntı nedeniyle ameliyata ihtiyacı olduğu ortaya çıktı.

Alper Potuk, basıldığı evden taşındı
 
Sözleşmeyi feshetmek için başvurdu 
 

Bıçak altına yatacak futbolcunun dizinde kronik sakatlık bulunduğu, operasyon geçirmeyip bu şekilde devam etse dahi sezon sonuna kadar forma giyemeyeceği bildirildi. Bu gelişmelerin ardından Emenike Las Palmas’a başvurarak kulüpten ayrılmak istediğini iletti. 

6-8 ay sahalardan uzak kalacak 
 
Emenike’nin ameliyata girmesi, tekrar tam olarak sağlığına kavuşması elzem görülürken, bu durum, 6 ila 8 ay arasında sahalardan uzak kalmasını zorunlu kılacak. Konuyla ilgili açıklama yapan kaynaklar, dizdeki sakatlığın kronik olduğunu ve operasyonun şart olduğunu belirtiyor. 
 
Ayın futbolcusu Van Persie
 
Yunanistan’a geri dönüyor 
 
Sakatlıktan kurtulma ve rehabilitasyon sürecini Yunanistan’da geçirmek istediğini belirten Emenike, Olympiakos’a dönmek istediğini İspanyollara bildirdi. Tecrübeli golcü, 31 Ocak’ta ara transfer penceresinin son gününde, son dakikalarda İspanyol ekibine imza atmıştı.   

Kaynak: Skorer

Gazete manşetleri (10 Mart 218 Cumartesi)

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...