"Ekmeklerine yağ sürmeyin..."

Trabzonspor, Fenerbahçe maçı öncesi taraftarlarına çağrıda bulunarak, "Aramıza karışması muhtemel gerginlik arayıcılarına fırsat vermeyelim. Maç sırasında oyunu durduracak her türlü hamlenin uzağında kalalım. Gerginlik bekleyenlerin ekmeğine yağ sürmeyelim" açıklamasını yaptı.

03 Mayıs 2012, Perşembe 17:36
- A +
'Ekmeklerine yağ sürmeyin...'

Trabzonspor resmi internet sitesinde yayınlanan "Sevgili Trabzonsporlular" başlıklı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Hafta sonu Hüseyin Avni Aker Stadı'nda oynayacağımız müsabakada olabildiğince ve bugünden başlatarak; sakin olmayı bir görev sayıp, akil düşünceyi hakim kılmalıyız. İnanıyoruz ki, bu anlayış ve davranışı koruduğumuz müddetçe kazanan taraf biz olacağız. Bunun gerçekleşeceğinden hiç birinizin şüphesi olmasın. Bu nedenle, hep birlikte yukarda izah etmeye çalıştığımız ortamı sağlayalım, oyuncularımızı rahatlığa taşıyarak tam bir konsantrasyon sağlamalarına yardımcı olalım. Böylece, bugünden müsabaka bitimine kadar onlara; rahat düşünmeyi, endişe etmemeyi, sadece bu maçı nasıl kazanırız anlayış ve düşüncesini aşılamayı yansıtalım. Her türlü provokasyona karşı tedbirli ve dikkatli olalım. Sahaya yabancı madde atılmasını engelleyelim. Aramıza karışması muhtemel gerginlik arayıcılarına fırsat vermeyelim. Maç sırasında oyunu durduracak her türlü hamlenin uzağında kalalım. Gerginlik bekleyenlerin ekmeğine yağ sürmeyelim. Kazanmak için Pazar günü Avni Aker'i dolduralım."

PAZAR GÜNÜ DE YÜRÜYÜŞ VAR
Trabzonspor taraftarları cumartesi günü düzenleyecekleri yürüyüşün ardından pazar günü de bir yürüyüş yapacak. "İsyan sokakta insaf arıyor" sloganıyla çeşitli taraftar grupları tarafından organize edilen yürüyüşün pazar günü saat 14.00'te Atatürk Alanı'ndan başlayacağı ve Hüseyin Avni Aker Stadyumu önünde biteceği belirtildi. Yürüyüşle ilgili açıklamada, "Şikenin değil adaletin sahaya yansımadığı bu ortamda Trabzonspor taraftarları olarak isyanımızın birlikteliğimize yansıması ve büyük Trabzonspor taraftarının büyük gücünü ortaya koymak amacıyla 6 Mayıs günü tüm Trabzonspor taraftar grupları, dernek ve diğer oluşumları, sivil toplum kuruluşları ve tüm Trabzonspor sevdalılarıyla Meydan Parkı'nda toplanarak omuz omuza, yürek yüreğe H.Avni Aker Stadı'na yürüyeceğiz. Trabzonspor'a gönül veren, emek veren herkesi bu yürüyüşte yanımızda görmek istiyoruz" denildi.

ÖMÜR AVCI - TRABZON / DHA

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...