E-spor mu yoksa espor mu? İşte cevabı...

Son dönemlerin yükselişte olan spor dalı espor hakkındaki büyük tartışmaya son nokta kondu. Peki hangi yazım şekli doğru? E-Spor mu yoksa espor mu? İşte cevabı...

25 Şubat 2018, Pazar 12:03
- A +
Online oyunlar üzerine kurulu olan spor dalı espor, son dönemlerin en büyük trendi konumunda bulunuyor. Ne var ki bu kendine has spor dalının ismine yönelik ciddi bir tartışma söz konusuydu.

Espor'un doğru yazılışına yönelik tartışmalarda bir taraf, "e-spor"u savunurken diğer taraf da "espor" şeklindeki yazımı doğru buluyordu. New York merkezli haber ajansı Associated Press, işte bu tartışmaya son noktayı koydu.

ELEKTRONİK SPORDAN GELİYOR!

AP, son yayımladığı "Stylebook" adındaki yazım kılavuzunda söz konusu spor dalının doğru yazılışının "espor" şeklinde olduğunu açıkladı.

Espor isminin elektronik sporun kısaltmasından ileri geldiğinin vurgulandığı metinde cümle başlarında e harfinin büyük yazılması gerektiği de belirtildi.

Beşiktaş - Fenerbahçe maçı kaç kaç? (Bjk-Fb canlı)
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.