Duydum, gördüm, yazdım

Trabzonspor'un saha dışı gündemi de, saha içinde yaşananlar kadar hareketli...

08 Temmuz 2010, Perşembe 04:30
- A +
Duydum, gördüm, yazdım

Konuşa konuşa pazu bandına!

Artık hepimiz kadar Türk... Hepimiz kadar işin siyasetini de öğrendiği muhakkak. Bu açıklamalarına da, haline, tavrına, kararlarına da yansıyor. Eğer kendisine yapılan davetlere olumlu karşılık vermesi durumunda yakında ‘resmen de Türk olabilecek’ İbrahima Yattara’dan bahsediyoruz. Malum, Gineli geçtiğimiz günlerde duble onurlandırıldı. Onur gibi sıkı bir rakibe rağmen 61 yine ona verildi. Genç yıldızın gönül koyduğunu duymaktayız ama Yattara’nın üzerine bir de ‘kaptan’ apoleti iliştirilince konuyu haliyle fazla dillendirmedi. İşte bu zafere giden yolda Yattara’nın çok sıkı bir ‘kulis’ çalışması yaptığını öğrendik. Hocası Güneş dedi ya; oylama yaptık, diye. E haliyle oylama için de kulis olmadan olmaz bizim memlekette. Takımın en eski oyuncularından olan Yattara, kaptanlığın kendisi için ne kadar önemli olduğunu ‘anlata anlata’ yürümüş pazu bandına. E ne diyelim hayırlı olsun yine yeni yeniden kaptan İbrahima Yattara’ya.

                                                            *****

Volkan Konak’ın katkısı ve marşı

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’daydı Kuzeyin Oğlu... Kuruçeşme Arena’da keyifli başladı, hırçın bitirdi. Finalde Karadeniz gibiydi, serttti. Tepkisi İstanbul’daki ‘desibel’ ve saat sınırınaydı. Çifte standartlardan yakındı, sürekli uyarılmasına öfke saçtı. İki senedir rekorlar kırdığı ‘arenaya veda’ niteliğinde sözler kullandı. Dönelim konumuza... Volkan Konak, Trabzonspor’un en önemli iletişim araçlarından biri. Binlerce insana Trabzonla beraber Trabzonspor’u anlatıyor, sempatik kılıyor. Yelpazesi çok geniş kitlesi göz önüne alındığında katkısı parayla pulla ölçülmez. Ortak işbirliği projeleri geliştirilebilirse müthiş sonuçlar çıkabilir. Ve Volkan Konak’a bize çok sık sorulan bir soruyu sormak da boynumuzun borcu: Ne oldu Trabzonspor Marşı!

                                                            *****

Diyarbakırsporla ‘Barış’ sağlanacak

Köşemizin belki de en önemli iddialarından birini okuyacaksınız az sonra... Adı değil şekli olay olmuştu Barış Ataş işinin. Çünkü genç oyuncu Diyarbakırspor’dan alacaklarını tahsil edemeyince federasyona başvurmuş, serbest kalmış, Trabzonspor’a imza atmıştı. Memleketinin takımı Diyarbakırspor cephesinden sert tepkiler yükselmişti, Trabzonspor’a da ‘fırsatçı’ dokundurmaları yapılmıştı. Ancak Anadolu’nun abisi Trabzonspor bu tepkilerin önüne geçecek bir formül buldu. Duyduğumuza göre Bordo-Mavililer, Diyarbakırspor’a Barış Ataş’ın 1 yıllık ücreti tutarında bir ödeme yapıp sıkıntıya önümüzdeki günlerde nokta koyacak.

                                                            *****

Hakyemez rahatsızlığı...

Trabzonspor basket takımı 1.Lig’e çıktı ama kulüpte sevinç yerine karmaşa ortamı başladı. Sebepleri için neredeyse her kafadan bir ses çıkıyor. Mevcut yöneticiler, son dönemdeki seçim sürecinde ortaya çıkan, “E biz de basketbolu biliyoruz” seslerinden rahatsız. Başkan Sadri Şener ve ekibi, basket yönetimi için sürekli “Beni unutmayın” telefonlarından bıkmış. Kentteki bir başka rahatsızlığın ismi ise Doğan Hakyemez. Basketbol denildiğinde adı bir marka olan genel direktör Hakyemez’in çalışma stili ve “Patron benim” tavrı en son ‘salon polemiğinin’ de başrolünde yer almış. Konunun neredeyse bir kangrene dönüşmesi son anda Sadri Şener’in Faruk Özak temasıyla önlenirken Hakyemez eksenindeki yeni problemlerden endişe duyulduğu da bir gerçek.

                                                            *****

Aradığınız Ayar’a ulaşılamıyor!

Popülerleşince basketbol kazanının kaynama derecesi de artmakta... Bu haftalık ikinci iddia basketbolun patronu Saner Ayar ile ilgili. Gelinen noktanın mimarı olan Ayar, bildiğimiz kadarıyla bu anlık ilgi-alakadan pek hoşnut değil. Her fırsatta, kendisini ve ekibini ‘gönüllüler’ topluluğu olarak tanımlayan Saner Ayar’ın hala nasıl bir yol haritası izleyeceği ise merak konusu. Şimdi siz okurlar diyeceksiniz ki, gazetecisiniz, merak ediyorsanız arayın, sorun bizi de aydınlatın. Merak etmeyin uğraşıldı ama olmadı. Kritik final sürecinde sıkıntısız temas kurulan Saner beye, yani basketin patronuna malesef ulaşılamıyor! Hal böyle olunca da basketbol derneği ile Trabzonspor arasındaki ilişkileri düzenlemek pilot futbol takımı Karadeniz’in eski başkanı Fikret Yavuz’un çabalarına kalmış durumda.

                                                            *****

Böyle yakaladık!

- Başkan Sadri Şener’i İstanbul’un güzel yaz gecelerinin keyfini en iyi mekanlarda, son olarak da Reina’da Aziz Yıldırım, Adnan Polat ve İbrahim Kızıl ile sürerken...

- Song’un kankası ve oda arkadaşı Ceyhun Gülselam’ı, Polonya’nın ‘büyük şefi’, yeni 4 numara Glowacki’ye tercümanlık yapıp, Trabzon ve Trabzonspor’u anlatırken...

- Trabzonspor’da çalışmayı, “Türkiye’yi düşünmüyorum” diyerek kabul etmeyen Şota’yı iş 1. adamlık olunca Kayserispor’a imza atıp dostlarını üzerken...

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...