Dursun Özbek'in zor seçimi

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, kardeşi Mehmet Özbek ile hocası Mustafa Denizli'nin arasında kaldı.

11 Ocak 2016, Pazartesi 08:57
- A +
Dursun Özbek'in zor seçimi
Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; Cim-Bom’da başkan Dursun Özbek; ya Mustafa Denizli’nin söylediği transferleri yapıp, UEFA konusunda geleceğini riske edecek ya da mali işlerden sorumlu Mehmet Özbek’in dediği gibi ayağını yorganına göre uzatıp, kulübün borç yükünü hafifletecek.

Galatasara
y’da önce Donk transfer edildi, Molde’den Linnes de gelmek üzere... Ancak teknik direktör Mustafa Denizli’nin, Karşıyaka maçı sonrasında yaptığı sitem, sarı-kırmızılılardaki durumun bir özeti gibiydi.

Denizli, “Bir hafta sonra lig başlıyor. Biraz elimizi hızlandırmamız lazım” diyerek yönetime mesaj gönderirken, konuşmasındaki bu sözler Mustafa Hoca’nın stresini ve ruh halini açıkça gösteriyordu. Tecrübeli hoca, işlerin ağırdan alınmasından dolayı son derece rahatsız. Bunun nedeni de sarı-kırmızılılarda mali dizginleri elinde bulunduran Mehmet Özbek’in kılı kırk yaran tutumu ve hassasiyeti...

Mehmet Özbek’in özellikle UEFA Finansal Fair Play konusundaki titizliği biliniyor. Denizli’nin istediği oyuncuların ise yüksek maliyeti bulunuyor. Bu isimlerin transfer edilmesi durumunda Galatasaray’ın yarınlarının tehlikeye girmesinden çekiniyor.

Denizli ise eksiklerin farkında ve Galatasaray’ın kronikleşen sorunlarının giderilmesi için transferin şart olduğunu düşünüyor. Tribünlerin bazı futbolculara gösterdiği tepki de Denizli’nin bu değişim konusunda kararlı olduğunu gösteriyor.

Karar başkanın

Bu koşullar altında Özbek’i zor bir seçim bekliyor. Başkan, ya kardeşinin yanında yer alacak Denizli’nin istediği isimler alınmayacak ya da kendisini kurtarması için göreve getirdiği Denizli’nin arkasında durarak transferler için gerekli talimatları verecek ancak kulübün geleceğini riske atacak. Karar Dursun Özbek’in...
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...