Dünyanın hızı İstanbul'da

İstanbul, dünyanın önemli sporcularının boy göstereceği bir organizasyona ev sahipliği yapıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Atletizm Federasyonu işbirliği ile düzenlenen Uluslararası İstanbul Salon Atletizm Kupası’nda, Olimpiyat Oyunları, Dünya Atletizm Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası'nda derece alan tanınmış sporcular yarışacak.

17 Şubat 2018, Cumartesi 15:05
- A +
Uluslararası İstanbul Salon Atletizm Kupası bu yıl 4. kez düzenleniyor. Avrupa Atletizm Birliği Permit kategorisinde ikinci kez düzenlenecek olan Uluslararası İstanbul Salon Atletizm Kupası 18 Şubat 2018 tarihinde Ataköy’de bulunan Türkiye Atletizm Federasyonu Atletizm Salonu’nda ''Dünyanın Hızı İstanbul'da'' sloganı ile düzenlenecek.

35 ÜLKEDEN 135 SPORCU MADALYA İÇİN YARIŞACAK

Uluslararası takvimde yer alan yarışlar, Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Yarışma Talimatına, Uluslararası Atletizm Federasyonu (IAAF) yarışma kurallarına ve statüde belirtilen özel hükümlere uygun olarak organize edilecek.

Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan, Ukrayna, Romanya, Çekya, Hırvatistan, Kenya, Etiyopya, Kanada, Slovenya, Bulgaristan, Bosna Hersek ve Hollanda başta olmak üzere 35 ülkeden 135 sporcu 13 branşta madalya için ter dökecek. Etkinlik saat 15.00'te başlayacak. 


18 ŞUBAT 2018 YARIŞ PROGRAMI (BRANŞLAR)

60 Metre Kadınlar                                           400 Metre Kadınlar
60 Metre Erkekler                                           400 Metre Erkekler
Uzun Atlama Erkekler                                     Üç adım Atlama
60 m Engel Kadınlar                                       1500 m Kadınlar
Gülle Atma Erkekler                                       1000 m Erkekler
3000 m Erkekler                                             Yüksek Atlama Kadınlar
 Sırıkla Atlama Kadınlar                                  
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.