Dünyanın en ilginç stadyumları

Dünyanın en ilginç stadyumları

01 Kasım 2016, Salı 16:43 Son Güncelleme: 25 Aralık 2016, Pazar 11:47
- A +

Futbol müsabakaları kadar onu çekici hale getiren stadyumlar da önemlidir. Bazen bir yamacın tepesinde, bazen okyanusun ortasında... İşte dünyanın en ilginç stadyumları...

Trabzon Şenol Güneş Spor Kompleksi - Denizin üstünde doldurma bir alana yapılan bu müthiş kompleks Trabzonspor'un yeni evi olacak.

Stadın yapım aşamasına başlanmadan önce arazinin doldurma işlermlerinin sürdüğü zamanlar... (2013)

Eidi Stadium - Faroe Adalari(Streymnes)

Estadi Comunal Dandorra La Vella Stadı- Andorra(Andorra la Vella)

Brezilya; Eco StadyumuBrezilya'nın ilk yeşil ve çevreci stadı olarak biliniyor. Koltuklar bir yamacın tepesine yerleştirilmiş.

Chinquique Stadı- Şili

Cebelitarik Victoria Stadı

Japonya; Osaka StadyumuŞehrin merkezinde yer alan bu stadyum 31 bin 379 koltuk kapasitesine sahip. Stadın ilginç yanı içinde yerleşim yerinin bulunması. Sahanın yarısında evler bulunan stat 1998 yılında alışveriş merkezine dönüştürüldü.

Ottmar Hitzfeld Stadı-İsviçre

Braga Belediye Stadı- Portekiz

Gospin Dolac Stadı-Hırvatistan (Imotski)

Allianz Arena- Almanya

Mmabatho Stadı-Guney Afrika

Singapur; Marina StadyumuTamamen çelikten inşa edilmiş. Suyun üzerinde yüzen bir platform şeklinde yaratılan bu stadyum, bin 70 ton ağırlığında ve 9 bin kişi kapasiteli.

Tcrvollur Stadi-Faroe Adalari

Kuş Yuvası-Çin(PEKİN)

Faroe Adaları; Faroe StadyumuAtlas Okyanusu'nda Danimarka'ya ait Faroe Adaları'nda kurulmuş bu stadyum, Norveç Denizi'nde yer alıyor. Stadyum çevresinde denize düşen topları toplamak için görevlendirilmiş bir de görevli bulunuyor.

Miraflores Stadı- Peru(LAZ PAZ)

Norveç FC Aalesund StadyumuBu garip stadyumun da ilginç terasları bulunuyor. FC takımının stadı olarak kullanılan bu alan artık Kadın Premier Ligi'ne hizmet ediyor.

Venezuela; Karakas StadyumuCrocodilos Spor Parkı'nda bulunan bu stadyum dağın yamacına otoyol kenarına inşa edilmiş.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.