'Drogba son alternatifimiz'

Galatasaraylılar Derneği'nin kahvaltılı toplantısına katılan Ünal Aysal, Drogba iddialarına son noktayı koydu: Kendisi alternatiflerimiz arasında en sonlarda yer alıyor.

24 Ekim 2011, Pazartesi 11:30
- A +

Ünal Aysal, dün sabah Galatasaraylılar Derneği’nin Levent’teki lokalinde düzenlenen kahvaltılı toplantının konuğuydu. Başkan’ın yanı sıra yöneticiler Refik Arkan, Ahmet Ocaklı ve sportif koordinatör Bülent Tulun da toplantıya katıldı. İlk olarak transfer çalışmalarına değinen Ünal Aysal, “Hedefimiz Avrupa’da başarı. Fatih Hoca’nın istekleri doğrultusunda devre arasında da transferler yapacağız. Drogba ismi sürekli gündeme geliyor, itibar etmeyin. Bu oyuncu için hiçbir girişimimiz yok. Kendisi alternatiflerimiz arasında son sıralarda yer alıyor” ifadelerini kullandı.

‘Biz sadece uyardık’
Ünal Aysal, şike nedeniyle yöneticilerin hapis cezası almasına karşı olduğunu yinelerken, Kulüpler Birliği’ne neden katılmadığına da açıklık getirerek, “Kulüpler Birliği’nde yanlış yönlendirildik. Ali Dürüst alınacak kararlara uyacağımızı söyledi ve birlikle hareket edeceğimizi bildirdi. Ancak aynı gün birlik hiçbir şey yapmayacağını açıklayınca kendimizi iyi hissetmedik. O günden sonra da ben toplantılara katılmadım. Yaptığımız açıklamalarda da hiçbir kulübü hedef almadık. Söylemimizin özeti ‘Ayağımızı denk alalım yoksa bizi Avrupa’dan ülke olarak men ederler’ şeklindeydi’ dedi. Ünal Aysal Riva konusunda da kendilerine en sağlam garantileri verecek firmayla çalışacaklarını belirtti.

‘Başkan olduğum için pişman değilim’
Başkan Ünal Aysal, dün gece Kanaltürk’te yayınlanan Telegol programında ise, “Pişmanlık kitabımda yoktur. Galatasaray Başkanı olduğum için hiç pişman olmadım. Ancak çok zor günler yaşadık. Bilhassa başkan olmama annem kızdı. Ben de seni akıllı adam zannederdim dedi” diye konuştu. Aysal yönetimle ilgili bir sıkıntı olup olmadığı konusunda ise, “Yönetimde çatlak falan yok. Sadece yönetimde özgürlük var. Benim prensibim özgürlük. Ben insanların demokratik ortamda tartışmasına izin veririm. Ancak öyle, doğru yolu buluruz. Şu anda daha kulübe yüzde 75 hâkimim. Ancak 2 ay içinde Galatasaray’a hâkimiyetim yüzde 100 olacak” ifadesini kullandı.

‘A’dan Z’ye Galatasaraylıyım’
Uzun vadeli olarak göreve gelmediğini de kaydeden Aysal, “Galatasaray’ı hak ettiği noktaya getirdiğim zaman gideceğim. Dönemim bittiği zaman, Galatasaray’daki işlerimi bitirdiğim zaman ayrılmayı düşünüyorum. Galatasaray’ın paraya ihtiyacı yok. Hele benim parama hiç ihtiyacı yok. Galatasaray’ın projeye ve uygulamaya, enerjiye ihtiyacı var. Ben A’dan Z’ye Galatasaraylıyım. Benim tek amacım Galatasaray markasını Avrupa’da tekrar duyurmak. Her şeyi Avrupa’ya göre planlıyorum” dedi.

Serdar Dinçbaylı

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.