"Dostluk ve barışa ihtiyacımız var"

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, kulüp dergisindeki aylık yazısında dostluğa vurgu yaptı.

19 Eylül 2011, Pazartesi 13:41
- A +
'Dostluk ve barışa ihtiyacımız var'

Güneş yazısında, yaşanan gelişmelerin ardından futbol dünyasında her zamankinden daha fazla dostluğa ve barışa ihtiyaç duyulduğunu belirterek, “Bu aşamada sorumlu kişiler olarak üzerimize düşen görevler bulunmaktadır. Süreçten sağduyuyla geçilmesini sağlamak doğrultusunda çaba sarf etmeliyiz'' diye konuştu.

Güneş, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Bunu başarırken kendi yaşantımızı da doğru planlamalıyız. Hoşgörülü, saygı ve sevgi içerisinde, ilkeli, prensipli davranmaya özen göstermeliyiz. Adalet olmadan barış yaratmak mümkün değildir. Yine adaleti sağlayamazsak özgür ortamlar da oluşturamayız. Birbirimizle mücadele etmek yerine hataların karşısına çıkmalıyız. Hukuk kuralları dışına taşmamalıyız. Eğer herkes karşısındakine adil ve eşit muamele gösterirse toplum o derece güvenli ve yaşanabilir olur. Genel bir güven ortamı oluşturma zamanı çoktan geldi. Özellikle futbolun içerisinde bulunan tüm unsurlara bu noktada ayrı ayrı sorumluluklar düşüyor. Her birim kendi sorunlarına çözüm bulmalı ve sonra sağlıklı bir diyalog ortamı geliştirilmelidir. Kavgalardan uzaklaşmalı, fikir mücadelesi içerisinde yaşamalıyız.''

Güneş, futbolu bilenlerin yönetmesi gerektiğini ifade ederek, “Futbolun gerçek sahipleri ve entelektüellerinin bir araya gelerek bu konuları masaya yatırması gerekiyor. Futbolu mutlaka bilenler ve içinden gelenler yönetmelidir. Bu aşamaya geçmek birçok temel sorunun aşılmasında da öncü olacaktır. Konuyu buralara taşıyabilmek, sahada alınacak sonuçlardan çok daha önemlidir'' dedi.

YUNUS EMRE SEL/TRABZON (DHA)

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...