Donk ilaç oldu

Sarı-Kırmızılı formayla ilk maçına çıkan Ryan Donk, takıma ilaç olacağını şimdiden gösterdi. Hollandalı, orta sahadaki savunma krizini giderirken, attığı golle Karşıyaka karşısındaki 3-1'lik galibiyette rol oynadı.

10 Ocak 2016, Pazar 02:30
- A +
Donk ilaç oldu
Ziraat Tükiye Kupası mücadelesinde Kasımpaşa’yı konuk eden Galatasaray’da yeni transfer Donk ilk kez Sarı-Kırmızılı formayı giydi. Uzun bir sakatlık döneminden dönen Denayer de Mustafa Denizli tarafından ilk 11’de görevlendirildi. Maça iyi başlayan Galatasaray topu kontrolünü ele geçirmekte zorlanmadı. Selçuk, Yasin ve Bilal’le orta alanı iyi kullanan Aslan, rakip yarı alana yerleşti. Derinlemesine atılan toplarla Karşıyaka savunmasını zorlayan Cim Bom yüksek bir pas yüzdesi yakaladı.

Fizik olarak en iyisi

Mücadelenin ikinci yarısı da benzer bir tabloda başladı. Cim Bom oyundaki hakimiyetini sürdürmeye devam etti. Bilal, Selçuk ve Donk’la topu iyi kullanan Aslan, tempoyu düşürmedi. Donk takıma yeni katılmasına karşın uyum sorunu yaşamadı. Fizik olarak sahanın en iyilerinden olan Hollandalı, topu çok iyi kullandı. Bir maç üzerinden konuşmak erken olsa da, Donk ön libero için doğru tercih olarak görünüyor. Bilal ise Snejder’in sakatlık süresince forvet arkasında önemli katkılar yapacaktır. Sinan’ın futbolunu olgunlaştırması hem kendi için hem de Galatasaray için önemli bir gelişme oldu. Zayıf rakibi karşısında ciddiyeti bırakmayan ve kazanma hırsını sahaya iyi yansıtan Aslan sahadan galibiyetle ayrılırken, göze hoş gelen bir futbol ortaya koydu.

90+ Metin Karabaş
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...