Doğuş Balbay: "Kulüp olarak 18 yıldır Final Four'a hasrettik"

Anadolu Efes Kaptanı Doğuş Balbay, Turkish Airlines EuroLeague'de 18 yıl aradan sonra Final Four'a kalarak hasreti sonlandırdıklarını söyledi.

02 Mayıs 2019, Perşembe 00:33
- A +
Doğuş Balbay: 'Kulüp olarak 18 yıldır Final Four'a hasrettik'

Anadolu Efes Kaptanı Doğuş Balbay, Turkish Airlines EuroLeague'de 18 yıl aradan sonra Final Four'a kalarak hasreti sonlandırdıklarını söyledi.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda İspanya’nın Barcelona Lassa takımıyla oynanan Play-Off 5. ve son maçının ardından AA muhabirine açıklamalarda bulunan Doğuş, hedefledikleri Final Four'a ulaştıkları için mutlu olduklarını kaydetti.

Barcelona Lassa’ya son maçta büyük bir baskı uyguladıklarını aktaran tecrübeli basketbolcu, "Kulüp olarak 18 yıldır Final Four'a hasrettik. İnanılmaz bir atmosfer vardı. 15 binin üzerinde taraftar geldi. Her birine teşekkür ediyorum. Bu salonu Barcelona Lassa’ya dar ettik. Hedefimiz olan Final Four'a ulaştık." diye konuştu.

Doğuş, 3-2 biten serinin zorlu geçtiğini kaydederek, "Bu kadar zor olacağını biliyorduk. Ev sahibi avantajının önemini gördük. Fenerbahçe Beko maçını şu anda düşünmek istemiyorum. Kutlamaya bakacağız." ifadelerini kullandı.

Yarı finalde Fenerbahçe Beko ile eşleştiklerinin hatırlatılması üzerine Doğuş, "İki Türk takımının Final Four'a kalması Türk basketbolu açısından çok büyük bir gurur. İki takımla gittiğimiz için çok mutluyuz. Yarı finalde güzel bir maç olacak." değerlendirmesinde bulundu.

Doğuş, daha sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, iki Türk takımının Final Four'a gitmesiyle ilgili, "İki Türk takımının Final Four'da olması spor tarihimiz açısından çok önemli ve mutluluk verici. Zorlu mücadele olacak ama ben buna rekabet olarak bakmıyorum. İki Türk takımı el ele Final Four'a gidiyor. Ne mutlu bize." şeklinde görüş belirtti.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...