Dizilerdeki karakterler neden hep Beşiktaşlı olur?

Dizilerdeki karakterler neden hep Beşiktaşlı olur?

22 Nisan 2017, Cumartesi 09:01
- A +

Yapımcıların Beşiktaşlı olmasından mıdır bilinmez yerli dizilerdeki ana figürleri hep Beşiktaşlı olarak görürüz. Fenerbahçe-Galatasaray rekabetinde Beşiktaş'ın belki daha naif kalmasından ya da izleyiciye sempatik geldiğinden. İşte yerli dizilerimizdeki Beşiktaşlı figürleri...

BİZİMKİLER

BİZİMKİLER

Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizisi Bizimkiler'de baş karakterlerin Beşiktaşlı oluşuyla başladı her şey... Şükrü karakterini canlandıran Erdal Özyağcılar'ın Galatasaray - Beşiktaş maçını rakip tribünde izlemesi ve sonrasında yaşanan kavga ekranlara yansımıştır.

BİR DEMET TİYATRO

BİR DEMET TİYATRO

Bir dönem televizyon ekranlarını kasıp kavuran Bir Demet Tiyatro'da mahallenin afili delikanlısı Mükremin'de Beşiktaşlıydı...

ÇOCUKLAR DUYMASIN

ÇOCUKLAR DUYMASIN

Çocuklar Duymasın'ın Haluk'u hasta Beşiktaşlı olmasıyla akıllarda yer etti. Literatüre giren; "Erkek adam renkli takım tutmaz" sözü bu diziden ilhamla yayıldı.

TATLI HAYAT

TATLI HAYAT

Tatlı Hayat dizisindeki Yorgo karakteri Neco'nun dizide Beşiktaşlı oluşu da unutulmadı...

KARDEŞ PAYI

KARDEŞ PAYI

Kardeş Payı adlı dizide, bir babanın 2 erkek bir kız olan çocuklarına 'Metin, Ali, Feyza' isimlerini vermesi de Beşiktaş'ın efsane üçlüsünden ilham alındığını gösterir.

POYRAZ KARAYEL

POYRAZ KARAYEL

Poyraz Karayel dizisinde sevilen karakterlerden on parmağında on marifet Zülfikar da hasta Beşiktaşlıdır.

REAKSİYON

REAKSİYON

Kısa bir sürede olsa ekranlarda gördüğümüz Reaksiyon dizisinin Yavuz Aslan’ı “Feda sezonu ama olsun, Beşiktaş ruhu engellenemez! diyerek Beşiktaşlı olduğunu apaçık bir şekilde ortaya koyuyor.

BEŞ KARDEŞ

BEŞ KARDEŞ

Sevgilisine “Ben senin için Beşiktaş’tan bile vazgeçerim! Ya da, sanırım vazgeçemem ya diyecek kadar yürekli olan beş kardeşin en büyükleri Sait Başeğmez büyük bir Beşiktaş taraftarı.

AYRILSAK DA BERABERİZ

AYRILSAK DA BERABERİZ

Ayrılsakta Beraberiz dizisinin 2015 versiyonunda Teoman karakteri fanatik Beşiktaşlıdır.

MARAL

MARAL

Maral'da da Sarp karakteri hasta Beşiktaşlıdır.

KİRALIK AŞK

KİRALIK AŞK

Ve en son Kiralık Aşk dizisindeki Beşiktaş sahnesi siyah beyaz renklere gönül verenleri mest etti. (Milliyet)

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.