Diskinizde 20GB yer açın!

Windows 10'un ilk büyük güncellemesini sorunsuzca yüklediyseniz, diskinizde boş alan açabilirsiniz!

20 Kasım 2015, Cuma 00:03
- A +
Diskinizde 20GB yer açın!

Microsoft, Windows 10 için ilk büyük güncellemeyi geçtiğimiz hafta yayınlamıştı. Bu güncellemeyi yüklediyseniz, Disk Temizleme aracını çalıştırarak 20GB'a yakın sabit disk alanını geri kazanabilirsiniz.

Başlamak için Disk Temizleme aracını Başlat menüsünde aratın ve çıkan sonuca tıklayarak çalıştırın. İlk taramadan sonra ekrana gelen pencerede "Sistem dosyalarını temizle" düğmesine tıklayın. Şimdi bir tarama daha gerçekleştirilecek. Bu kez listede "Önceki Windows yüklemeleri" adında yeni bir seçenek göreceksiniz, bu seçeneği işaretleyin ve temizlik işlemini başlatın.

Windows'un önceki sürümüne dönmeniz gerekirse, elbette bu dosyalara ihtiyacınız olacak. Ancak güncellemenin üzerinden birkaç gün geçtiyse ve her şeyin düzgün çalıştığından eminseniz, dosyaları silerek diskinizde yaklaşık 20GB yer açabilirsiniz.

Resimlerle: 1985'ten 2015'e tüm Windows kutuları!Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.