DGS ek yerleştirme sonuçları ne zaman bitiyor?

Binlerce öğrenci DGS ek yerleştirme sonuçları ne zaman bitiyor? Sorusunun cevabını arıyor. DGS ek yerleştirme tercih işlemleri 11 Ekim'de başladı. ÖSYM tarafından duyurulan DGS ek yerleştirme tercih işlemleri 16 Ekim'e kadar devam edecek. İşlemler ÖSYM AİS üzerinden yapılıyor.

13 Ekim 2018, Cumartesi 15:51
- A +
DGS ek yerleştirme sonuçları ne zaman bitiyor?

ÖSYM DGS ek yerleştirme işlemlerini başlattı. 11 Ekim'de yaptıı duyuru ile adaylara tercih işlemlerinin nasıl yapılması gerektiğini açıklayan ÖSYM'nin duyurusu:

DGS ek yerleştirme tercihleri nasıl yapılır? 

2018-DGS Ek Yerleştirme tercih işlemleri, 11 – 16 Ekim 2018 tarihleri arasında aday tarafından, bireysel olarak, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleri kullanılarak elektronik ortamda yapılacak olup posta ile Merkezimize gönderilen veya elden verilen tercihler işleme alınmayacaktır. 

2018-DGS Ek Yerleştirmede, 2018-DGS Kılavuzu, 2018-DGS Tercih Bilgileri ve Ek Yerleştirme İle İlgili Açıklamalar metninde yer alan ilke ve kurallar ile yükseköğretim programlarının koşul ve açıklamaları geçerli olacaktır.  

2018-DGS Ek Yerleştirme ile ilgili tablolar ve diğer bilgiler, aşağıdaki bağlantılarda sunulmuş olup tercihte bulunacak adayların bu bilgileri dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

ÖSYM'DEKİ DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN...

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.