Dersimiz Galatasaray

Büyük takımlara karşı ortaya koyduğu performansla dikkat çeken Manisaspor, bir darbe de Galatasaray'a vurmak istiyor. Teknik direktör Reha Kapsal, “Rakibimizi çok iyi çalıştık. 3 puana uzanıp, hakettiğimiz prestiji kazanacağız” dedi.

17 Nisan 2010, Cumartesi 04:30
- A +
Dersimiz Galatasaray

Ligin son düzlüğünde, tüm hızıyla Galatasaray maçının hazırlıklarını sürdüren Manisaspor’un genç teknik direktörü Reha Kapsal çok dikkatli konuşuyor, sözcüklerini dikkatle seçiyor. Yardımcılarıyla birlikte rakiplerinin maçlarını izleyen, en küçük ayrıntısına kadar Galatasaray’ı analiz eden Manisaspor’un hocası, FANATİK’e çok özel açıklamalarda bulundu.

‘Yenemeceğimiz takım yok’
“Göreve geldiğimden beri bazı iniş çıkışlar olmasına rağmen, oyunsal bakımdan hep belirgin bir yükseliş içerisinde olduk. Doğru bilgi ve yaklaşımla çalışmanın, geliştiremeyeceği hiçbir takım yoktur. Buna iyi niyetle ve profesyonelce yaklaşım gösteren futbolcu grubu da eklenince iyi noktalara varmamak neredeyse imkansızdır. Oyun felsefemizi çok iyi oturttuk. Bütünlük ve yardımlaşma içindeki takımlarda herkes daha fazlasını veriyor, sorumluluk üstlenmekten tedirgin olmuyor. Ve bugün yenemeyeceğimiz bir takım olmadığını biliyoruz“

‘Çalışmanın meyvesini topluyoruz’
“Saha içinde sürekli anlamlı bir dağılım içerisinde oynuyoruz. Yaratıcılığa da açığız, ancak genel olarak hep çalışılmış, yerleştirilmiş çağdaş taktikler uyguluyoruz. Kimileri olaya üstünkörü bakıyor, takımım daha iyi analiz edilmeli. Biz tek boyutlu savunma yapıp, oyunu bitirmeye çalışan bir takım değiliz. Savunma takımı olduğumuzun iddia edilmesi yanlış. Biz hücuma dönük bir savunma anlayışı sergiliyoruz. Savunmamız hücumumuzun bir parçası ve ilk adımı. Bir an önce top kapıp, gol koridorlarına çabuk ve kalabalık çıkma fırsatları yakalamanın en sağlam yolu; bizim gibi savunma yapmaktır. Savunmacı diye etiketlemek yalnış. Biz de Barcelona, Chealsea, İnter gibi gayretli savunma yapmaktan rahatsız olmayız”

‘İnançlı bir takımız’
“İnanç her insana fiziksel ve psikolojik yönden büyük katkı yapıyor, potansiyelleri kullanılabilir hale getiriyor. Biz de oyun anlayışımıza, çalışmaya, insani ve sportif değerleri yitirmeden dayanışmaya inanıyoruz. Birbirimize, kendimize inancımız tam. Fedakarlığın bir yük değil, bir kalite olduğuna inanıyoruz. Görmezden mi geliniyor, yoksa göremiyorlar mı bilemiyorum. ama her maçta rakiplerimizden çok gol pozisyonu yakalıyoruz. Ben herkes gibi önce skor tabelasına bakanlardan değilim. Birer birer kazandığımıza bakıp, galibiyete yakın taraf olduğumuz ve aslında ikişer ikişer puanlar kaybettiğimiz görülmediğinde en çok futbolcularımın hak ettikleri övgüyü alamamalarına üzülüyorum”

‘Güçlü rakip fırsattır’
“Bir kale, tüm sporlar içinde kullanılan en büyük deliktir. Golcülerimiz de kaliteli, ancak takımın durumu ve golsüzlüğün dikkat çekici hale gelmesi yüzünden oyuncularım golü gözlerinde fazla büyütmeye başladılar. Ancak iyi futbol oynadığımız sürece golsüzlük geçici bir sorundur. Skorlar istediğimizin altında kalsa da, artık herkesin saygı duyduğu ve bize karşı çok dikkatle hazırlandığı bir takım olduk ve bundan da hiç rahatsız değiliz. Rakipler ne kadar iyi olursa, bizi o kadar geliştirir. Güçlü rakip bizim için bir tehdit değil, bir fırsattır.”

Daum’a eleştiri...
“Kalan maçlarımız çok güçlü rakiplerle. Galatasaray, Kayseri, Beşiktaş ve Kasımpaşa düşme riski içindeki takımların gözünü korkutabilir. Ancak biz bu fikstürden zevk duyuyoruz. Puan kazanmaktan öte, hak ettiğimiz prestiji futbol kamuoyundan almak için bu maçlar çok önemli birer fırsat. Övgüyü hak ettik, elde de edeceğiz. Galatasaray çok güçlü, kaliteli ve saygın bir takım. Bu değerleri kendilerine teslim etmekle birlikte, biz de çok saygınız. Burada da gerçek futbolcular ve gerçek bir futbol takımı var. Her rakip gibi Galatasaray’ı da yenmek için futbol kalitemizi sonuna kadar kullanacağız. Her ne kadar Sayın Daum takımımın güzel ve başarılı futbolu hakkında tek kelime etmeyip “motive olamadık” gibi bir bahaneye sığınsa da diğer hocalarımızın böyle bahanelere sığınmayacaklarını düşünüyorum.”

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.