Denizli'den oyuncularına gözdağı!

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, son 5 haftanın ligin bir özeti olacağını ve bu önemli sürecin futbolcular için ele geçmeyen fırsatlar olduğunu söyledi.

12 Nisan 2010, Pazartesi 12:41
- A +
Denizli'den oyuncularına gözdağı!

Denizli, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde gerçekleştirilen antrenman sırasında basın mensuplarıyla yaptığı sohbette, siyah-beyazlı takımda sakat futbolcuların arttığının belirtilmesi üzerine, futbolcularına adeta gözdağı vererek şöyle konuştu: "Önümüzdeki 5 hafta ligin bir özeti olacak. Çok önemli bir sürece giriyoruz. Bu dönem futbolcular için ele geçmeyen fırsatlardır. Skora göre söylemiyorum, ortaya koyulacak mücadele, tempo ve oyun önemli. Son 5 haftadaki performans, umut ediyorum ki beni yeni düzenlemeler yapmak zorunda bırakmaz. Aksi durumda yeni düzenlemeler yapmak zorunda kalabiliriz. Yerli olsun, yabancı olsun, mukavelesi olsun fark etmez, son 5 haftadaki performanslar durumu belirler."

"2 PUAN KAYBETTİK, AMA MÜCADELE UMUT VERDİ"
Mustafa Denizli, Trabzonspor maçının fizik olarak en üst düzeye çıktıkları maçlardan biri olduğunu, buna rağmen 2 puan kaybettiklerini söyledi.

Trabzonspor’un karşılarına rahat çıktığını kaydeden Denizli, "Baskıyı hisseden taraf bizdik. Trabzonspor karşısında 2 puan kaybettik, ama ortaya konulan mücadele bize umut verdi" dedi.

TRABZONSPOR MAÇINDAKİ PENALTI POZİSYONU
Trabzonspor maçının son dakikalarında itiraz ettikleri penaltı pozisyonuna da değinen Denizli, "Orada 1 veya 2 kişinin tepkisi olsa tereddüt edebilirsiniz, ama herkes tepki verdi. Bana 20 metre bir mesafede olay gerçekleşti. 20 metreden topun nasıl yön değiştirdiğini hepimiz gördük. Elin topa nasıl geldiğini, topun yön değiştirdiğini görebildik" şeklinde konuştu.

"FEDERASYON SAĞLIKLI ATAMAYI YAPAR"
Fenerbahçe ile oynayacakları derbi maça atanacak hakemle ilgili bir soruya Denizli, "Federasyon gerekli sağlıklı atamayı yapar. Biz bu sezon çok fazla şikayetçi olan konumda olmadık" yanıtını verdi.

"HEP DARBEYE BAĞLI SAKATLIKLAR YAŞADIK"
Denizli, Fenerbahçe derbisi öncesi sakat futbolcuların çokluğuyla ilgili görüşlerinin sorulması üzerine de, "25 kişilik kadro içinde 2 kişi hariç hep darbeye bağlı sakatlıklar yaşadık. Fair Play Ligi’nde lideriz, ama böyle darbeleri de en fazla alan takım biziz" ifadelerini kullandı.

Nobre’nin sakatlığıyla bu sene 7. kırık olayını yaşadıklarını kaydeden Denizli, ayrıca İbrahim Toraman ve Ekrem’in bilek bölgelerinde darbeye bağlı anormal kanamalarının bulunduğunu söyledi.

"FERRARİ VE TELLO’NUN OYNAMA İHTİMALİ YÜKSEK"
Mustafa Denizli, bugün antrenmana çıkan Matteo Ferrari ve yarın çalışmaya katılması beklenen Rodrigo Tello’nun Fenerbahçe derbisinde oynama ihtimallerinin yüksek olduğunu ifade etti.

Tello’nun eksikliğinin takımı özellikle gol yollarında etkilediği yorumunun yapılması üzerine Denizli, "Tello tek başına gitmedi. 2 alternatifi Nihat ve Tabata da aynı dönemde sakatlandı. Bu 3 futbolcum da tam performanslarının yükselmeye başladığı bir dönemde sakatlık yaşadı" şeklinde konuştu.

"AKSİ SONUÇTA MUCİZELERE KALIR"
Fenerbahçe derbisinde kötü bir sonuç almaları durumunda şampiyonluk şansından bahsedip edemeyecekleri sorusuna Denizli, "Beşiktaş’ın aleyhine olacak bir sonuçta iş mucizelere kalabilir" cevabını verdi.

Beşiktaş’n ilk amacının şampiyon olup Şampiyonlar Ligi’ne katılmak olduğunu anlatan Denizli, "Esas amacımız budur ve bunun için mücadele edeceğiz" dedi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...