Denizli'den haberler iyi

Böbrek damarlarında yaşadığı sorun nedeniyle dün sabah ameliyat edilen Mustafa Denizli, 'her şey yolunda giderse' önümüzdeki hafta takımının başında olacak.

02 Şubat 2010, Salı 04:30
- A +
Denizli'den haberler iyi

Türk futbolunun en kıdemli ve başarılı teknik adamlarından Mustafa Denizli, böbrek damarlarında yaşadığı sorun nedeniyle dün sabah Amerikan Hastanesi’nde bir operasyon geçirdi. Prof. Op. Dr. Melih Hulusi Us ve Prof. Dr. Fürüzan Numan tarafından ameliyat edilen tecrübeli teknik direktörün, gelecek haftadan itibaren takımın başında olacağı ifade edildi. Prof.Us, hocanın ana damarında genişleme sorunu olduğunu belirterek, “Bir kaç yıl öncesinden hafif başlayıp ilerleyen bir durum. Sosyal ve mesleki durumundan dolayı bugün için ameliyatını kararlaştırmıştık. 10 gün öncesinde hastalığının ilerlediğini tespit ettik. Kapalı yöntem ile kasık bölgesinden girerek, sıkıntısı olan damarları açtık. Bir gün yoğun bakımda kalacak. Tamamen güvende olduğu takdirde yarın (bugün) yoğun bakımdan çıkartacağız. Her şey yolunda giderse, en geç önümüzdeki hafta takımın başında olur.

‘Kalple bir ilgisi yok’
Prof.Numan ise, yaptıkları operasyonun kalp ile ilgili olmadığını ve böbrek damarlarının altındaki damarın genişlemesi nedeniyle ameliyatı gerçekleştirdiklerini vurgulayıp, “Kalbine herhangi bir şey yapılmadı” açıklamasını yaptı.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...