Denizli: Fener turu geçer

Türk futbolunun en önemli teknik adamlarından biri olan Mustafa Denizli, Fenerbahçe'nin Salzburg karşısındaki tur şansını değerlendirdi.

31 Temmuz 2013, Çarşamba 12:25
- A +
Denizli: Fener turu geçer

Haber Türk Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan tecrübeli teknik adam, "Hem ülke futbolu bazında hem kulüp bazında Fenerbahçe’nin Avusturya ekibine göre fevkalede önde olduğunu bir gerçek. Ama Fenerbahçe, şu anda eleme maçlarına tam manasıyla hazır mı hocanın kafası rahat mı bu konuda bir şey söylememiz mümkün değil. Benim sadece gözlemlediğim ve takip ettiğim kadarıyla hocanın eldeki mevcut kadronun zenginliğini de düşünürek denemeler içerisinde olduğu. Gördüğüm kadarıyla Fenerbahçe’nin Salzburg maçlarına çıkacağı kadro netleşmiş değil. Salzburg’un ligi erken başlasa ne olur, ölçü olamaz. Onların ligde karşılaştığı takımlar Fenerbahçe’nin özel maçlardaki rakiplerinden daha güçlü değil ki. Rakibin ligi başlasa da başlamasa da Fenerbahçe için fark etmez. Neticede Fenerbahçe, Salzburg’u geçer. Geçer geçmesine ama düşündüğü futbolu oynayabilir mi istediği çizgiye ulaşır mı bu soru işareti.

Ayrıca bazı bölgeler de net değil. Mesela Gökhan Gönül’ün yokluğu nasıl tamamlanacak. Buraya Mehmet Topuz’u ve Bekir’i monte etmek istedi. Stoperde sorun yaşanıyor. Kadlec deneme safhasında. Orta sahada ise bolluk var. Sonuç olarak F.Bahçe de Salzburg da ‘kağıt üzerinde’ turu geçen tarafın F.Bahçe olduğunu biliyor. Ancak bilmek bir şey ifade etmiyor. Dikkat de etmek gerekiyor. Evet Fenerbahçe’de sıkıntıların olduğu bir gerçek ama benim kanaatime göre bu sıkıntılar bile turu geçmek için mani olmamalı." diye konuştu.

Fenerbahçe'de teknik direktörlük koltuğuna gelen Ersun Yanal ve takımın yeni transferleri hakkında da yorumlarda bulunan Denizli, "Alves ve Kadlec son derece tecrübeli ve kaliteli isimler. Ancak futbolda şu bir gerçek bireysel anlamda ne kadar kalite olursa olsun önemli olan takımla uyumu ve verimidir. Önündeki sağındaki solundaki adamlarla uyumu ve zaman kavramı çok önemlidir. Bazıları kısa sürede takıma entegre olur bazıları ise zaman alır. Ersun Hoca, haliyle elindeki mevcut kadronun potansiyelini görmek ve bir önceki dönemden daha iyisini yapmak adına arayış ve denemeler içinde olması doğaldır. Büyük takımlarda her zaman sıkıntılar vardır. Önemli olan o sıkıntıları sessiz sedasız aşabilmektir. Ersun Hoca yeni tanıdığı bir grupla çalışıyor. Büyük camiaların beklentileri de büyüktür. Büyük takımlardaki ortamın özeti şudur: Başarı normal, başarısızlık ise anormal bir durumdur" ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.