Oyuncu Deniz Çakır adliye çıkışı açıklama yaptı!

İstanbul'daki bir AVM'de başörtülü kadınlara hakaret ettiği iddia edilen oyuncu Deniz Çakır, başlatılan soruşturma kapsamında savcılığa ifade vermek üzere Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne geldi Çakır adliye çıkışı yaptığı açıklamada, "Suçlamalar bugüne kadar duruşuma ters" dedi.

11 Ocak 2019, Cuma 11:04 Son Güncelleme:
- A +
Oyuncu Deniz Çakır adliye çıkışı açıklama yaptı!

İstanbul'daki bir alışveriş merkezinde bulunan mekanda oturan başörtülü 7 kadın, oyuncu Deniz Çakır'ın kendilerine hakaret içeren söylemlerde bulunduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, suç duyurusu üzerine oyuncu Deniz Çakır hakkında 'hakaret' suçundan soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında Deniz Çakır'ın, ifadeye çağrıldığı öğrenildi.

İfade vermek üzere adliyeye gelen Deniz Çakır'ın görüntülenmemesi için yoğun güvenlik önlemi alındığı görüldü. Adliyede görevli basın mensuplarının önceden girebildikleri koridorlara girmesine izin verilmedi. Basın mensupları Deniz Çakır'ın ifade vereceği koridordan bariyer çekilerek uzaklaştırıldı.

Deniz Çakır, bir süre avukatıyla savcılık kaleminde dosya inceledi. Deniz Çakır, daha sonra ifadesi alınmak üzere savcılık odasına alındı.

'SUÇLAMALAR BUGÜNE KADAR DURUŞUMA TERS'

Çakır, adliye çıkışında yaptığı açıklamada, "Bahsi geçen hiçbirşeyi yapmadım. Suçlamalar benim bugüne kadar duruşuma ters" dedi.

Çakır, görüntülerin savcılığa sunulduğunu söyledi.

'KİŞİSEL ÖZGÜRLÜKLERİN SAVUNUCUSUYUM'

Deniz Çakır, geçen günlerde de şu açıklamayı yapmıştı:

''Sustum çünkü böyle bir suçlama karşısında savunma yapmayı bile zul gördüm... Tartışmanın benim açımdan giyim, kuşam, türban, başörtüsü gibi kişisel tercih ve özgürlüklerle ilgisi yoktur, olmamıştır, olamaz da.

Ancak tam tersi, söz konusu kişiler mekânda beni gördükleri andan itibaren benim tercihlerimden rahatsız olduklarını ortaya koymuşlardır.

Kişisel özgürlüklerin savunucusu oldum. Hâl böyle iken üzerime atılmak istenen işlenmemiş bir suçtur ve utanç vericidir.''

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...