Denetim Masası "gidici"

Windows 10'un ayarlarını değiştirebileceğiniz yerlerin sayısı, yakında ikiden bire düşebilir!

09 Ekim 2015, Cuma 14:15
- A +
Denetim Masası 'gidici'

Windows 10'un ayarlarını şu an iki yerden yapabiliyorsunuz: Yenilenen Ayarlar uygulamasını kullanarak veya eskiden olduğu gibi Denetim Masası'ndan. İkinci seçeneğin ortadan kaldırılması ise beklediğimizden yakın olabilir.

Microsoft çalışanı Brandon LeBlanc ve Windows Insider programının başındaki Gabe Aul, Twitter'da gelecekte yalnızca bir Denetim Masası'nın olacağının işaretini şu tweet ile verdiler:


İki ayrı ayar paneli sunmanın kodları karmaşık hale getirdiğini ve disk / bellek kullanımını artırdığını söyleyen Aul, seçeneklerin yakında bire ineceğinin ipucunu vermiş oldu.

Klasik Denetim Masası'nın görsel olarak Windows 10'a tam uymadığı bir gerçek. Çeşitli ayarları aç-kapat yoluyla kolayca değiştirmenize izin veren Ayarlar uygulaması ise Windows 10 için daha uygun görünüyor. Bununla birlikte Denetim Masası'ndaki tüm ayarları gelecekte Ayarlar'da bulup bulamayacağımız bir soru işareti.

Denetim Masası'nın ne zaman kaldırılacağı henüz bilinmese de Microsoft, bir sonraki büyük Windows 10 (Threshold 2) güncellemesiyle işlevin fişini çekebilir.

Resimlerle: Masaüstünüze renk katacak 45 duvar kağıdı!Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.